Facebook Pixel

Дослідники створюють глобальну систему запобігання пандеміям за допомогою штучного інтелекту — Bloomberg

У Таїланді розробили платформу для раннього попередження коров'ячого ящура, яку можна використовувати для боротьби з COVID-19 і іншими потенційно заразними хворобами в інших частинах світу.

«COVID говорить нам, що в цих місцях нам потрібні очі і вуха», — каже Патіпат Сусумпоу, який розробив систему раннього попередження.

Йдеться про програму Participatory One Health Disease Detection, яка отримала в червні 2021 року $8 млн у рамках ініціативи Trinity Challenge (Англія), присвяченій запобіганню пандемій, пише Bloomberg.

Telegram Logo

COVID-19 убив близько 4 млн осіб, розбурхавши економіку і оголивши вразливі місця систем охорони здоров'я. Наступна пандемія може бути ще гірше.

Зіткнувшися з цією небезпекою, незалежна група дослідників із 20 розвинених країн прискорюють роботу з виявлення та купірування поширення хвороб. Для цього ведуться розробки з застосуванням розширеного моніторингу, поліпшеного аналізу даних і вдосконаленої розробки вакцин.

Розробки раннього оповіщення поширення інфекцій вимагають приблизно $15 млрд на рік, що вдвічі перевищує поточний рівень.

В Trinity Challenge запропонували сконцентрувати зусилля на п'яти напрямках, щоб попередити появу та поширення наступного патогена.

1. Спільне виявлення хвороби

Тайська платформа надає місцевим фермерам мобільний додаток, що дозволяє фіксувати спалахи хвороби. Це допомагає чиновникам швидко виявляти загрози з пандемічним потенціалом, які можуть передаватися від тварин до людей.

2. Аналіз крові

Ці зусилля Великої Британії спрямовані на використання штучного інтелекту для аналізу 3,6 млрд аналізів крові, які вже виконуються в усьому світі щороку, для створення системи раннього виявлення спалахів інфекційних захворювань.

3. MedShr Insights і система раннього попередження

В рамках проєкту, що базується в Лондоні, планується використовувати ШІ для аналізу результатів досліджень, електронних медичних записів 1,5 млн лікарів у 195 країнах і соціальних мереж для виявлення спалахів.

4. Універсальні уколи проти коронавірусу

Зараз почалася програма розробки вакцин проти всіх видів коронавірусів загальною сумою фінансування $3,5 млрд.

5. Центр інформації стосовно пандемій і епідемій

Всесвітня організація охорони здоров'я і уряд Німеччини створюють в Берліні центр, присвячений використанню передових технологій для прогнозування, запобігання та виявлення загроз здоров'ю.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини