Facebook Pixel

Тривала 335 років: найдовша в історії людства війна завершилася 17 квітня

Острова (архіпелаг) Сіллі

Острова (архіпелаг) Сіллі

У середині XVII століття в Англії вирувала Друга громадянська війна. Відносини з'ясовували роялісти (прихильники короля) та прихильники парламенту (Олівера Кромвеля).

Флот роялістів зміцнився на островах (архіпелазі) Сіллі, які тоді до складу Англії не входили, а Нідерланди тим часом виступили на боці Кромвеля. Під час сутичок з роялістами голландці зазнали великих втрат і, не дочекавшись компенсації за збитки, 30 березня 1651 року оголосили війну островам Сіллі як притулку роялістів.

У червні того ж року роялісти здалися. Після офіційного оголошення війни флот Нідерландів не зробив жодного пострілу у бік сил островів Сіллі, але мирний договір між ними не було укладено.

Про війну, що триває, згадали тільки через 335 років. Голова Ради місцевого самоврядування Сіллі історик Рой Дункан запропонував посольству Нідерландів укласти мирний договір. Голландці залізли до архівів і переконалися, що війна триває. На острови приїхав офіційний представник короля Нідерландів, і 17 квітня 1986-го мирний договір був підписаний. Ця подія пожвавила інтерес туристів до Сіллі.

Острова Сіллі

Острова Сіллі

Довідка. Сіллі – невеликий архіпелаг за 45 км на південний захід від півострова Корнуолл, що адміністративно належить до графства Корнуолл, але має особливий статус sui generis та місцеву Раду.

Площа архіпелагу 16 квадратних кілометрів, населення – близько 2200 осіб. П'ять островів мають площу понад 1 кв. км, тільки вони і населені. Інші 50 — безлюдні острови або скелі.

Основна стаття економіки островів – туризм, архіпелаг приваблює любителів дайвінгу. Також розвинене садівництво, особливо розведення квітів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉