Facebook Pixel

У Полтавській області збудують чотири сміттєпереробні заводи

У Полтавській області збудують чотири сміттєпереробні заводи

У Полтавській області збудують чотири сміттєпереробні заводи

До кінця травня 2024 року чотири громади Полтавщини, а саме Полтавська, Лубенська, Кременчуцька та Кобеляцька, мають визначити ділянки для будівництва сміттєпереробних заводів. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Quote«Міндовкілля підготувало національний проєкт розміщення сміттєпереробних заводів кластерного типу відповідно до потреб кожної області. Заплановані підприємства зможуть повністю переробляти відходи, які утворюються в регіонах. Зараз готується стартовий пакет документів, який можна представити потенційним інвесторам та фінансовим установам. Ця документація має відповідати всім вимогам ЄС та міжнародних фінансових установ, які братимуть участь у співфінансуванні цього проєкту. Вже є пропозиції від декількох інвесторів щодо будівництва цих заводів. Полтавщина стане одним з пілотних регіонів», — йдеться у повідомленні.

Загалом заводи перероблятимуть до 500 тис. тонн твердих побутових відходів на рік. Для реалізації цього проєкту планують залучити близько $130 млн від міжнародних інвесторів. Міжнародні банки готові розглядати можливість фінансування до 80% будівництва цих заводів, решту становитимуть приватні кошти.

В області вже затверджено технічне завдання для виготовлення техніко-економічного обґрунтування. Зараз Кременчуцька та Кобеляцька громади готують землевпорядну документацію. Лубенська запропонувала три земельні ділянки, з яких мають обрати найбільш привабливу. Полтавська громада надала пропозиції щодо використання земельної ділянки в районі Макухівського сміттєзвалища.

У Міндовкілля наголошують, що сміттєобробні заводи не планують будувати у самих населених пунктах. Вони будуть розташовані щонайменше за кілометр від житлової зони. Заводи вироблятимуть електроенергію, тому обираючи ділянку, доводиться враховувати технічну можливість передавати вироблену енергію в мережі або кінцевим споживачам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉