Facebook Pixel

На меморіальній платформі Inheart з’явилось нагадування про Іловайську трагедію

Платформа Inheart запустила спецпроєкт «Іловайськ: серпневий рубікон війни», щоб вшановувати День пам’яті захисників та захисниць України, а також десяті роковини виходу українських військових з оточеного Іловайська 29 серпня 2014 року.

Про це The Page розповіли в Inheart.

Як зазначають автори спецпроєкту, він містить цифровий меморіал зі сторінками пам’яті та спогадами про деяких загиблих військових. Зокрема для його реалізації команда Inheart провела інтерв’ю з десятьма родинами українських бійців, які в той час опинилися в Іловайську.

Автори проєкту зазначають, що певний час точна хронологія подій залишалась невідомою, однак сьогодні кожен може нагадати про масштаби Іловайської трагедії, створивши сторінку пам’яті про свого близького за посиланням.

Чому важливо пам’ятати про Іловайську трагедію

За даними Національного військово-історичного музею, з 7 серпня 2014 року під час Іловайської операції загинуло 368 українських військових. Понад 250 з них загинули при виході з зеленого коридору, який обстріляли росіяни. Понад 400 бійців було поранено, а десятки вважалися зниклими безвісти.

Проєкт Inhear зазначає, що недостатня репрезентація Іловайської операції на міжнародній арені вплинула на сприйняття війни на сході України.

Quote«росія заперечувала свою присутність на території України, що породжувало невизначеність серед світової спільноти. З часом міжнародна підтримка України зросла, однак наслідки тривалої дезінформації залишилися помітними», — повідомляє Inheart.

Наразі світова спільнота має певне уявлення про події, що відбувалися в Іловайську у 2014 році, однак не всі розуміють, що це не просто бойова операція: йдеться про сотні життів звичайних людей, які стали частиною цієї трагічної історії.

Як створити сторінку пам’яті на платформі Inheart

Щоб увічнити пам’ять про загиблого захисника на платформі Inheart, потрібно виконати такі дії:

  • заповнити основну інформацію про людину;
  • написати біографію та епітафію;
  • додати фотографії;
  • вказати місце поховання;
  • заповнити QR.

Як зазначає платформа, після створення сторінки захисника можна поділитися посиланням з друзями, колегами, знайомими та побратимами загиблого.

Вони, за бажанням, також можуть додати теплі слова, спільні фото чи відео, яких немає у родини.

Що відомо про Іловайську трагедію 2014 року

Операція зі звільнення Іловайська розпочалася у перших числах серпня 2014 року. Вже 18 серпня українські військові, значна частина яких складалася з добровольчих батальйонів, увійшли в місто Іловайськ.

Спершу українські сили оточували проросійських бойовиків. Однак з 24 серпня українським військовим в тил зайшла значна кількість регулярних військ рф, що змінило хід боїв.

Бої на Іловайському напрямку 25 серпня 2014 року. Фото: Inheart

Бої на Іловайському напрямку 25 серпня 2014 року. Фото: Inheart

28 серпня 2014 року українські війська та добровольчі батальйони опинилися в оточенні і під час спроби прорватися зазнали втрат в понад тисячу людей, включаючи загиблих, поранених, полонених і зниклих безвісти.

29 серпня українська влада через дипломатичні канали домовилася про вихід військових з оточення на умовах росії, проте замість виходу сталося масове побоїще.

Спершу українські колони безперешкодно рухалися повз російські позиції, однак через деякий час російські війська відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.

В боях за Іловайськ українська армія втратила 368 воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 — потрапили у полон. Ще понад 250 українських військових загинули при виході з оточеного міста.

Що відомо про меморіальну платформу Inheart

Inheart — це сервіс збереження пам’яті, важливою місією якого сьогодні також є увіковічення пам’яті українських захисників.

Inheart прагне формувати культуру пам’яті, щоб подвиг сучасних українців залишався в історії та серцях наступних поколінь.

Платформа доступна за цим посиланням.

Подякувати 🎉