Facebook Pixel

На Київщині відновили 60% об’єктів, які були пошкоджені росіянами

На Київщині вже відновлено 60% пошкоджених внаслідок вторгнення рф об'єктів. Про це розповів перший заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко на події у рамках проєкту «Контроль витрат на відновлення України», що фінансується ЄС.

За його словами, на даний момент із понад 29 тисяч об'єктів, які отримали значні або часткові пошкодження, вже відреставровано понад 17 тисяч. Насамперед відновлювали будинки з невеликими пошкодженнями. Інші об'єкти вимагають серйозних капіталовкладень і більших, ніж зазвичай, ресурсів.

За словами Бойка, основною проблемою у процесі відновлення є відсутність єдиної стратегії. Це призводить до несподіваних змін та додаткових витрат, оскільки проєкти доводиться модифікувати на ходу у процесі відновлення.

Quote«На етапі розробки проєктно-кошторисної документації можна пропустити важливі деталі. Наприклад, проєктанти не змогли потрапити у квартиру та прописати ремонт даху. Або навпаки — поки приступили до відновлення за державні кошти, то виявили, що частина робіт вже зроблена», — підсумував заступник голови КОДА.

Олена Крицук, співзасновниця волонтерської ініціативи «Сміливі поновлювати», виділила ще одну проблему. За її словами, організація змушена самостійно шукати людей, які потребують допомоги, оскільки місцева влада не надає цієї інформації.

Quote«Буває і так, що в громаду приходить кілька благодійних фондів, отримують однакові списки, а тоді починають власний моніторинг. І виходить, що на один об'єкт приїжджає кілька організацій. Цей процес потребує регулювання», — зауважила активістка.

Олександра Бетлій, провідна експертка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, зазначила, що також є брак узгодженості між донорами щодо того, що, де та як відновлювати.

Quote«На сьогодні відбудовою житла опікуються багато сторін. Це і державні органи влади, як-то Агентство відновлення, так і місцеві органи влади. Також важливий внесок роблять приватні гравці. Водночас потреба у фінансуванні відбудови житла є суттєво вищою за наявні можливості», — сказала експертка під час презентації нового випуску регулярної публікації «Контроль витрат на відновлення України».


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉