Facebook Pixel

На кінець 2030 року Україні не вистачатиме 3,5-4 млн робочих рук: Центр економічного відновлення

До кінця 2030 року український економіці для відбудови може не вистачати 3,5-4 млн осіб. Також 2 млн людей вийдуть з ринку праці через старіння.

Про це розповів Кирило Криволап – виконавчий директор Центру економічного відновлення, на форумі Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості і відновлення.

Quote«Так, дійсно, для того, щоб відновлюватись з темпами 5-7% відсотків реального ВВП щорічно, щоб бути економічно стійкими і здатними утримати нашу державу, нам дійсно до кінця 2030 року не вистачатиме від трьох до чотирьох з половиною мільйонів людей робочих рук. Тому що до кінця того жроку у нас банально два мільйони людей вийде з ринку праці через старіння, через те, що нас, молоді, не вистачатиме, через те, що певні сім'ї визнаються за кордоном, через те, що не всі повернуться. І що це означатиме, що якщо не вирішити цю проблему, відбудова буде відбуватися повільніше. Це умовна теза, бо школа, вона буде чекати свого часу, коли до неї дійдуть руки, і ми будемо економічно стійкими» — заявив очільник Центру економічного відновлення.

Також, за даними, Центру, станом на квітень 2024 року на у промисловому секторі на 1 робоче місце 0,7 кандидатів:

«В нас 30% бізнесу вже заявили, що відсутність людей стримує їх розвиток і не вистачає людей в промисловому секторі».

Нагадаємо, що сайт пошуку роботи Work.ua розпочав публікувати вакансії від оборонних підприємств. За даними Work.ua, середня зарплата по Україні становить 20 тис грн, а різні фахівці оборонних підприємств отримують від 25 тис грн,

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉