Facebook Pixel

«МВФ обкакався»: Чи вплине коментар Милованова на переговори з фондом

Фото: Тимофій Милованов/FB

Фото: Тимофій Милованов/FB

Нещодавно радник голови Офісу президента та ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов образливо висловився на адресу МВФ після того, як представники місії не затвердили надання Україні чергового траншу.

znimok-ekrana-2021-02-17-o-160553.png

Свою заяву топчиновник зробив у коментарі до власного посту в Facebook. У ньому він розповідав про своє перебування в Об'єднаних Арабських Еміратах і успішні домовленості з місцевим принцом про збільшення товарообігу між нашими країнами.

Відповідаючи на зауваження користувача Дена Ювженко «З МВФ обкакалися, треба хоча б якось компенсувати», Милованов написав «Там МВФ обкакався, а не Україна. Якщо на це чесно дивитись».

Telegram Logo

Багато читачів його сторінки засудили таке різке висловлювання від офіційного представника України, висловили побоювання, що вони можуть викликати погіршення відносин між Україною та міжнародним фондом і сумніви в компетентності колишнього міністра. Сам Милованов своє висловлювання більше не коментував.

milovanov.jpg

Колишній міністр соцполітики Павло Розенко, наприклад, вирішив після таких коментарів з'ясувати, яку ж посаду офіційно займає Милованов.

rozenko.jpg

Негативно висловилися й інші коментатори.

milovchik.jpg

За словами політолога Володимира Фесенка, висловлювання Милованова навряд чи можна вважати офіційним коментарем, адже це просто листування в Facebook, однак раднику Офісу президента варто бути обережнішим у формулюваннях.

Quote«Можу погодитися: навіть якщо ти вже не міністр, а неофіційний радник, проте, в статусі радника президента краще уникати не надто політкоректних термінів», — зазначив він у коментарі The Page.

Перекладаючи на політкоректну мову, Милованов таким чином висловив претензію на адресу делегації МВФ, якій варто було б усе ж шукати якісь компроміси з українською стороною, вважає політолог.

«Але у майбутньому краще таких формулювань уникати. На прикладі Тимофія Милованова, та й Юрія Вітренка, чиї інтерв'ю зараз створюють йому проблеми перед черговою спробою призначення міністром, я б радив думати про кожне слово», — пояснив Фесенко.

Для цього потрібні політичний досвід і політична майстерність, каже експерт, адже навіть, якщо чиновник мав на увазі правильні речі, потрібно розуміти, як це буде сприйматися та інтерпретуватися.

Милованов, Вітренко, та й почасти інші чиновники — люди професійні, я чув про них хороші відгуки, але політичного чуття та розуміння політичних обмежень у них ще немає. Я скажу, не всі можуть цьому навчитися, а деякі епатаж роблять своїм стилем, це вже роль. Але якщо ти претендуєш на роль великого чиновника, епатажу краще уникати. Політику таке можна — його цитуватимуть, запрошуватимуть на ток-шоу, але з епатажем закрита дорога на високі посади. Вітренко зараз створює собі проблему, йому краще б поки що не давати інтерв'ю. Милованову втрачати нічого, але такими формулюваннями він побічно створює проблеми для президентської команди. Хоча я розумію, що він мав на увазі, це створює привід для критики та інсинуацій. Повертаючись до старої термінології, потрібно «фільтрувати базар».

Володимир Фесенко

Володимир Фесенко

Політолог


Коментарі

Всі новини