Facebook Pixel

МВФ може знизити комісію для найбільших позичальників, включаючи Україну

Міжнародний валютний фонд (МВФ) розглядає можливість знизити комісію, яку він стягує зі своїх найбільших позичальників, зокрема з України, оскільки обслуговування боргу стає занадто дорогим через високі процентні ставки. Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Чи може МВФ знизити комісію для найбільших позичальників

Правління МВФ планує переглянути комісії, які фонд стягує з країн, що позичають більше, ніж призначена їм частка, або потребують більше часу, щоб погасити позику за програмами МВФ, оскільки обслуговування боргу стає занадто дорогим через високі процентні ставки.

Щоб змінити розмір комісії, це рішення має схвалити 70% правління МВФ, а також мають бути враховані наслідки для позичальників і управління ризиками фонду. На зустрічі 8 червня 2024 року правління має розглянути початкові ідеї щодо перегляду надбавок, проте остаточного рішення цього тижня не очікується, каже джерело Bloomberg.

До найбільших позичальників МВФ входять Україна, Аргентина, Еквадор та Єгипет. Комісії за обслуговування боргу додають мільярди доларів додаткових витрат для країн-позичальниць. Водночас високі світові відсоткові ставки збільшують ставку за деякими позиками від МВФ до понад 8%, що вдвічі більше, ніж до пандемії Covid-19.

Quote«Комісії є необхідною частиною нашої фінансової моделі, яка має на меті перешкодити надто великим запозиченням або надто довгим виплатам боргу», – заявили в МВФ.

Водночас позичальники кажуть, що додаткові комісії виснажують ресурси, необхідні для закупівлі продуктів першої необхідності, таких як їжа та охорона здоров’я, і стають все більш обтяжливими через швидшу інфляцію та високі процентні ставки.

Нагадаємо, Україна намагається реструктуризувати борг перед власниками міжнародних бондів, строк яких спливає 1 серпня 2024-го.

Подякувати 🎉