МОЗ поділив українців на десять груп: кому робитимуть щеплення найперше

Кого в Україні вакцинуватимуть першими. Фото: pixabay / HakanGERMAN

Кого в Україні вакцинуватимуть першими. Фото: pixabay / HakanGERMAN

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік груп українців і чинники ризику для вакцинації проти COVID-19. Відповідну інфографіку опублікували в Telegram-каналі «Коронавірус_інфо».

Групи українців для вакцинації:

  • У першій групі перебувають медичні працівники, зокрема ті, які надають допомогу хворим на коронавірус (681 196 тис. осіб). Вони мають великий ризик інфікування та є критичними працівниками для збереження системи охорони здоров'я.
  • У другій групі перебувають військовослужбовці, які беруть участь в Операції об'єднаних сил (45 тис.). Вони мають середній ризик інфікування через відсутність вибору в умовах служби та проживання й великий ризик одразу захворіти великій кількості військовослужбовців.
  • У третій групі перебувають працівники соціальної сфери (понад 156 тис. осіб). Вони мають високий ризик інфікування, адже приватні контакти з незахищеними людьми, людьми віком понад 60 років створюють ризик поширення хвороби.
  • У четвертій групі перебувають люди, які мешкають у закладах, де надають довгостроковий догляд і підтримку, та їхній персонал (понад 136 тис.). Люди віком від 60 років, які мешкають там, мають підвищений ризик смертності через високі ризики поширення хвороби в таких закладах.
  • У п'ятій групі перебувають люди похилого віку (від 60 років і старше) і ті, хто має супутні захворювання (майже 10 млн осіб). Вони мають високий ризик ускладнень і смерті.
  • У шостій групі перебувають працівники критично важливих структур держбезпеки (ДСНС, Нацполіція, СБУ, ЗСУ та інші). Таких людей приблизно 428 тис. осіб. Вони мають високий ризик захворювання через відсутність вибору місця та способу організації роботи.
  • У сьомій групі — вчителі й інші працівники сфери освіти (1,4 млн осіб). Мають високий ризик обмеження життєдіяльності для суспільства.
  • Восьма група — дорослі люди (від 18 до 59 років), які мають супутні хвороби (6,3 млн осіб). Мають підвищений ризик складного перебігу хвороби та смертності.
  • До дев'ятої групи увійшли люди, які перебувають у місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, і працівники таких місць (78,4 тис. осіб). Вони мають високий ризик інфікування через відсутність вибору в умовах життя й роботи, а також не мають доступу до спеціалізованої медичної допомоги.
  • Десята група — інші категорії населення та професійні групи, які перебувають у зоні ризику. Сюди входять також громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях (1,7 млн осіб).
Інфографіка: МОЗ

Інфографіка: МОЗ

Контекст. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я затвердили план вакцинації проти коронавірусу. Зазначається, що такий план можна буде змінювати залежно від епідемічної ситуації.

Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини