Facebook Pixel

Москві загрожує дефіцит електроенергії через санкції

Столиця росії москва найближчими роками може зіткнутися з дефіцитом електроенергії через західні санкції.

Про це йдеться у проєкті Генеральної схеми розвитку російської енергетики до 2042 року, повідомляє The Moscow Times.

Згідно з матеріалами схеми, які підготував «Системний оператор» (єдиний диспетчер енергосистеми росії), до 2030 року москві загрожує нестача 1,6 гігавата потужності, а до 2042 року — 4,2 гігавата.

Видання зазначає, що про майбутні проблеми із забезпеченням московського регіону «Системний оператор» вперше попередив у 2023 році. Зокрема, основною причиною він називав складності з обслуговуванням іноземного обладнання.

Так, йдеться про газові турбіни для теплоелектростанцій, які залишилися без запчастин та ремонту після посилення західних санкцій у червні 2023 року.

Зазначається, що від обслуговування турбін ТЕС відмовилися компанії General Electric (GE) та Siemens. За оцінками «Системного оператора», іноземні турбіни забезпечували близько 9% потужностей російської енергосистеми.

Quote«Щоб закрити «дірку» у постачанні Москви електрикою, необхідно побудувати нову газову станцію на паросилових блоках загальною потужністю 1 гігават», — цитує видання проєкт Генеральної схеми.

Окрім цього, потрібно протягнути дві ЛЕП постійного струму від Курської та Нововоронезької АЕС пропускною здатністю не менше 1,5 гігавата кожна. Вартість будівництва оцінюється в 174-351 млрд рублів.

Quote«В енергосистемі москви та Московської області працюють станції на іноземних газових турбінах сумарною потужністю 1,7 ГВт, обслуговування яких утруднене через санкції», — описує ситуацію генеральний директор АТ «Трансенерком» Олег Шевцов.

Окрім цього, окремою проблемою є фізичне зношування електромереж, яке досягає близько 70% для розподільчих мереж і близько 50% — для магістральних.

Подякувати 🎉