Міністр фінансів спробував переконати бізнес і людей платити більше податків

Міністр фінансів Сергій Марченко. Фото: пресслужба Мінфіну

Міністр фінансів Сергій Марченко. Фото: пресслужба Мінфіну

Міністр фінансів Сергій Марченко навів аргументи для того, щоби люди та бізнес стали платити більше податків.

«Аргументи прості: платіть більше податків, бо ви сплачуєте передусім до місцевих бюджетів. Це ваша інфраструктура, школи й лікарні саме у ваших містах, а не в якомусь міфічному Києві [...] Якщо ви хочете, щоби держава забезпечила якісні функції, ви можете це зробити саме через податки. Є таке правило в США: платиш податки – маєш право голосу», – сказав він в інтерв'ю партнеру The Page – тижневику «Перша Шпальта».

Марченко додав, що гроші також йдуть на майбутню пенсію платників податків. Зараз дефіцит Пенсійного фонду становить 204 млрд грн, і, щоби покрити цей дефіцит, держава бере гроші з інших податкових надходжень.

Telegram Logo

Водночас завдяки податкам держава може боротися з корупцією та детінізувати бізнес.

«Це ми обіцяємо. Це те, що ми дійсно можемо зробити. Щоби не тільки для ваших кишень цей тягар був, а щоби це був тягар і для тих несумлінних, як ви говорите, бізнесменів».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Міністр додав, що детінізацію, якісні функції держави та пенсії отримати реально, але процес буде довгим.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Раніше Мінфін розробив законопроєкт, яким пропонує Верховній Раді скасувати мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу та дозволити Податковій службі списувати заборгованість із рахунків платників податків у банках без рішення суду. Реалізація норм законопроєкту дасть змогу збільшити надходження податків і зборів до Державного бюджету на 2,7 млрд грн, до місцевих бюджетів – на 0,5 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини