Міненерго зосередиться на розвитку накопичувачів енергії, «зеленого» водню і біоенергетики — Вітренко

Юрій Вітренко/facebook

Юрій Вітренко/facebook

Міністерство енергетики України зосередиться на розвиткусистем накопичувачів енергії (СНЕ), «зеленого» водню і біоенергетики, а також підвищення енергоефективності.

Про це т. і. о. міністра енергетики Юрій Вітренко сказав під час on line-зустрічі «Дискусія з послами: декарбонізація, СОР26, «зелена »економіка», під організацією Dixi Group, передає «Енергореформа».

«Я серйозно ставлюся до висновку вугілля, треба робити це якомога швидше. Це допоможе українському енергосектору стати більш стійким, а також зробити свій внесок у світову боротьбу зі змінами клімату <...> Але у нас немає систем накопичення енергії, які б дозволили вивести вугілля і покластися на ВДЕ-генерацію», — сказав він.

Telegram Logo

Він підкреслив, що час для екомодернізаціі теплової генерації України вже упущено. Українські ТЕС знаходяться в набагато гіршому стані, ніж європейські.

«Нам треба виводити вугілля, оскільки його використання є джерелом великих викидів СО2, а й застосовувати нові технології (замість вугілля — The Page), більш виправдані економічно», — зазначив глава Міненерго.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

При цьому він зазначив, що «для цього необхідні нові політичні вектори з боку уряду і великі інвестиції».

За словами Вітренко, негативним наслідком відсутності СНЕ став дефіцит електроенергії в зимовий сезон 202/21. Це призвело до вимушеного імпорту з Білорусі та РФ.

«Оскільки у нас немає рішень по СНЕ, це був реальний спосіб в тих умовах забезпечити енергопостачання в повному обсязі», — пояснив Вітренко.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини