Facebook Pixel

У Польщі в лісах Ярослава знайшли мідний кинджал віком 4 тис. років

У Польщі в лісах Ярослава виявили металевий кинджал майже у ідеальному стані, віком 4 тис. років.

Про це повідомляє Science in Poland.

Що відомо про артефакт

Вважається, що це найстаріший металевий предмет, що знайшли у Польщі у Підкарпатському воєводстві, що на південному сході країни.

У III тисячолітті до нашої ери вироби з міді були надзвичайно рідкісними в цьому регіоні. У той час інструменти, прикраси та зброю виготовляли з бронзи, сплаву, створеного шляхом поєднання двох металів: міді та олова.

Вчені вважають, що його виготовляли або в Карпатському басейні, або десь в українському степу чи лісостепу. Вони сподіваються, що таємницю походження артефакту вдасться розгадати в майбутньому за допомогою спеціальних аналізів.

Кинжал має лише 10,5 см у довжину, проте порівняно з іншими подібними об’єктами це вже великий кинджал, що показує, наскільки цінними були металеві вироби в період, про який йдеться.

У Польщі в лісах Ярослава знайшли мідний кинджал віком 4 тис. років

У Польщі в лісах Ярослава знайшли мідний кинджал віком 4 тис. років

За яких умов знайшли мідний кинджал

Цю цінну пам’ятку, якій понад 4 тис. років, виявив у листопаді минулого року Пьотр Ґорлах з Історично-дослідницької групи Ярослава, який з дозволу Підкарпатського реставратора пам’яток у Перемишлі проводив пошуки за допомогою металошукача в м. ліси Ярославського лісництва, поблизу міста Коржениця.

Quote«Я уже закінчив шукати цього дня. Коли я повернувся до машини, то за звичкою залишив детектор включеним. У якийсь момент пролунав сигнал. Коли я розкопав лісову підстилку, то побачив плоский металевий предмет, вкритий зеленою патиною, і зрозумів, що маю справу з чимось набагато старішим, ніж військові предмети часів Першої та Другої світових воєн, які я шукав у цій місцевості», – сказав Горлах.

Про знахідку першовідкривач повідомив Підкарпатському реставратору пам’яток у Перемишлі, а також археологам із сусіднього будинку-музею Орсетті в Ярославі, які провели попередню ідентифікацію артефакту.

За словами археолога доктора Марціна Бургардта з Ярославського музею, кинджал, що знайшли у Коржениці, можна датувати другою половиною III тисячоліття до н.е.

Перехід до бронзового віку

Quote«На польських землях це період величезних змін, що пов’язані зі зміною основної сировини для виробництва знарядь праці. Замість крем’яних знарядь, які зазвичай використовувалися в кам’яному віці, з’являється все більше і більше металевих виробів, що віщує перехід до наступного періоду – бронзового віку», – зазначив доктор Бургардт.

Він додав, що в цю нову еру інструменти, прикраси та зброю виготовляли з бронзи, сплаву, створеного шляхом поєднання двох металів: міді та олова.

Раніше The Page повідомляв, що археологи в Німеччині розкопали унікальний меч із поховання бронзової доби

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉