Що зараз відбувається зі справою Ігоря Мазепи, яка на початку року викликала максимальний резонанс в Україні і призвела до появи руху «Маніфест 41», стало трохи більш зрозуміло у четвер, 7 листопада, на Київському міжнародному економічному форумі.
«Кожен бізнесмен в моїй особі побачив себе, коли я сидів у тюрмі… Дякую всім, що я з вами, а не в тюрмі. З вами краще, ніж там», – наголосив Ігор Мазепа.
Він додав, що «доблесна робота» Офісу Генпрокурора «нічого спільного не має» з тим, з чим бізнесмени стикаються щодня. Мазепа нагадав, що ще півтора року тому багато хто з підприємців зверталися до прокуратури з приводу «беспредєльних» справ проти їхнього бізнесу [і не отримали допомоги].
«Коли ви до нас зайдете у своїй справі?» – неочікувано запитав його візаві Олексій Бонюк, голова департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генпрокурора.
У відповідь власник інвесткомпанії Concorde Capital заявив, що не бачить в цьому сенсу. Прокуратура призначила «заставу в сто разів більшу, ніж якась цифра, яку ви самі намалювали», нагадав він.
Нагадуємо, за підозрою у справі, що стосується нібито незаконного відчуження землі на Київщині вартістю 21 млн грн, Печерський суд Києва запропонував бізнесмену вийти на свободу під заставу у 350 млн грн. Слідчі клопотали про заставу у 700 млн грн.
За час, що минув, у Ігоря Мазепи вже навіть народилася дитина, з усмішкою сказав бізнесмен.
Термін провадження у справі, за словами власника Concorde Capital, спливає наприкінці листопада, проте судового засідання не було.
Водночас, каже Ігор Мазепа, ДБР і прокуратура «звернулися за міжнародною правовою допомогою, в іноземні банки, в іноземні прокуратури» – і фактично заблокували компанії можливість кредитування.
«Я йду до банків, а там мені кажуть: «Ти, Мазепа, класний чувак, но до тебе є питаннячко. Ми тобі зробимо послугу – рахунок не закриємо, але про кредит навіть не думай». Ну і що мені наступні десять років, пане Бонюк, робити?» – запитав Мазепа.
Олексій Бонюк запевнив, що прокуратура піде «до кінця, в тому числі і в цьому провадженні, в інших провадженнях», заявники у яких були присутні в залі.