Facebook Pixel

Маркарова назвала умови зростання української економіки на 5%-7% щорічно

Міністр фінансів України Оксана Маркарова вважає, що забезпечити темп зростання ВВП України у розмірі 5%-7% щорічно можна завдяки підвищенню продуктивності в агропромисловому комплексі та залученню інвестицій.

«Підвищення продуктивності в агробізнесі через відкриття ринку землі і можливість повного розкриття потенціалу сільського господарства... Друге — інвестиції. Україна отримує їх дуже мало, особливо прямих», — про це Маркарова розповіла в інтерв'ю виданню «Новое Время».

Зараз Україна відчуває підвищений інтерес тільки з боку портфельних інвесторів, які заробляють на операціях з цінними паперами. Однак Маркарова вважає, що наступний крок — це залучення інвесторів у підприємства реального сектору економіки. Тобто залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ).

Telegram Logo

«Шанси зростати на 5-7% є. Але жодна країна не росте лінійно... Тому питання – ми цього разу тільки скористаємося позитивними макроекономічними досягненнями і трендами чи проведемо структурні реформи», — говорить міністр.

На думку Маркарової, до структурних реформ, які необхідно здійснити в першу чергу, належать судова реформа, реформа правоохоронних органів, демонополізація економіки.

«Є дуже багато опитувань бізнесу, який розповідає, що саме їм заважає розширювати своє виробництво. І насамперед вони називають недостатній захист права власності і говорять про необхідність верховенства права», — пояснює Маркарова.

Структурні реформи «другого ешелону», на її думку, — це успішна приватизація, стрімкий розвиток інфраструктури через механізм здачі об'єктів у концесію.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції і розвитку вважає, що в 2019 році зростання ВВП України складе 3,3%, а в 2020 прискориться до 3,5%.

Водночас аналітики JP Morgan вважають, що економіка країни в 2019 році зросте на 4%. Прогноз JP Morgan на 2020 рік не змінився, залишившись на рівні 3,8% зростання ВВП.

НБУ вважає, що в 2019-2020 роках ВВП України буде зростати на 3,5%, а в 2021 році – до 4%.

Коментарі

Всі новини