Facebook Pixel

Коронавірус зупинив міжнародний ринок облігацій

Випуск облігацій у світі зупинився на фоні паніки щодо розповсюдження китайського коронавірусу. Хоча початок року відзначився дуже активним випуском бондів. Аналітик ABN Amro Bank Шанаваз Бхімджи зазначив, що ситуація серйозна та створює великі складності для інвестицій у кредитні ринки.

Цього року компанії на міжнародному ринку у вигляді бондів залучили $2,6 трлн. Цей показник у Європі досяг рекордного рівня. Так, лише у січні компанії випустили облігацій на суму 239 млрд євро (або $260 млрд), повідомив Bloomberg.

Цього тижня в Європі відбулось лише чотири розміщення бондів на суму 7,99 млрд євро. В Азії кількість емітентів скоротилася до мінімуму. Водночас у США нових випусків не було з кінця минулого тижня. Така ситуація є звичною для періоду свят, однак відбувається вкрай рідко в інші періоди.

Telegram Logo

Інвестори намагаються оцінити вплив на дохід компаній ситуації зі спалахом вірусу, зважаючи на проблеми з поставками та простоєм підприємств.

Контекст. Наприкінці січня Мінфін розмістив десятирічні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро з купоном 4,375% річних. На початку лютого компанія «Vodafon Україна» випустила облігації під 6%.

Ділова активність у США зменшилась у лютому вперше з 2013 року через збої в ланцюжках поставок, скорочення товарних замовлень. Це є ознакою прямого впливу епідемії COVID-19 на уповільнення найбільшої економіки світу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини