Нацслужба здоров'я визначила, кому робитимуть експрес-тести на антиген

Фото: Health Europa

Фото: Health Europa

Національна служба здоров'я додала до стандарту первинної медичної допомоги скринінгове обстеження — швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин.

Одночасно з Програми медичних гарантій виключили послуги мобільних бригад, які відбирають матеріал для тестування в пацієнтів із підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної медичної допомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до цих пунктів самостійно.

Експрес-тести на антиген робитимуть особам:

  • з підозрою на ковід;
  • із симптомами важкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
  • які підлягають плановій госпіталізації;
  • які були в тісному контакті з хворим на COVID-19 і тими, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне поширення коронавірусу.
Telegram Logo

Швидкі тести надходитимуть до регіональних департаментів охорони здоров'я і звідти розподілятимуться між лікарнями. Скринінгове дослідження проводиться тільки за наявності відповідних тестів у медустанові.

Контекст. Раніше повідомлялося, що 31 грудня 2020 року в Україну привезли першу партію експрес-тестів на антиген коронавірусу — 225 тисяч тестів. Їх мали розподілити за регіонами. Постачання нової партії очікується на початку січня 2021 року. Держпідприємство «Медичні закупівлі України» законтрактувало приблизно 3,3 млн таких тестів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини