Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Коломойський у Національному банку: тесть нового заступника голови виявився людиною олігарха

Олексій Шабан. Фото: УНІАН

Олексій Шабан. Фото: УНІАН

Тесть заступника голови Національного банку Кирила Шевченка — Олексія Шабана, який був призначений в регулятор після приходу туди нового керівництва, є одним із власників частки в компанії «Торговий дім Марганецький ГЗК». Компанію контролює олігарх Ігор Коломойський і її використовують для виведення грошей із «Марганецького гірничо-збагачувального комбінату», який бізнесмен контролює через офшорні компанії.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив член партії «Демократична сокира» Антон Швець.

Так, йдеться про батька дружини Шабана — Владислава Кузьменка. За словами Швеця, ще в 1999-2000 роках Кузьменко призначили директором «Дніпровського металургійного заводу імені Петровського», яким тоді керував Коломойський. Зробили це за пропозицією компанії, яка є засновником Приватбанку — «Приват Інтертрейдінг».

Кузьменко проводив там різні схеми, після найгучнішої з яких його звільнили і призначили директором «Марганецького гірничо-збагачувального комбінату». Його тоді і досі контролює Коломойський. Після призначення Кузьменка, завод виявився досить збитковим, незважаючи на хорошу кон'юнктуру на ринку.

Уже в 2004 році Кузьменко вийшов на пенсію і отримав частку (0,5%) у «Торговому домі Марганецький ГЗК», який був створений ним в 2003 році.

Quote«Торговий дім Марганецький ГЗК» — це та сама прокладка, яка допомагає Коломойському доїти свої підприємства й ухилятися від оподаткування. Один із сотень елементів його корупційних схем. Куди працевлаштовують менеджерів, які відійшли від безпосереднього операційного управління і ролі підписантів. І в цій прокладці Володимир Кузьменко вже 15 років, як міноритарій за частку малу, наглядає за потоками Ігоря Валерійовича», — стверджує Швець.

Водночас він відзначає, що олігарх може шантажувати кримінальною відповідальністю або скандалом Кузьменка, аби отримати контроль над членом правління Нацбанку.

Швець також додає, що незважаючи на те, що Шабан відмінний айті-менеджер і понад 20 років працював у Приватбанку, він повинен був повідомити про свої родинні зв'язки, а так все виглядає «дуже підозріло».

Варто також відзначити, що кандидатуру Шабана на посаду заступника глави Нацбанку подав сам Шевченко. Він стверджував, що Шабан — досвідчений і знаючий професіонал, а його кандидатура найвдаліша, так як він має досвід роботи в центральному банку і в великому системному банку і знання реальних потреб учасників фінансового сектора, передає «Економічна правда».

The Page звернулось за коментарями до Шабана, проте він не став розмовляти і нічого коментувати. Також чекаємо коментарі з цього питання від пресслужби Національного банку.

Контекст. У липні 2020 року Верховна Рада за поданням президента призначила головою Національного банку Кирила Шевченка.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини