Facebook Pixel

Колишня наукова співробітниця вкрала і зберігала вдома в холодильнику небезпечний вірус

Введення вакцини курці. Фото: «Біоніт»

Введення вакцини курці. Фото: «Біоніт»

У Києві повідомлено про підозру колишній завідувачці сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів за фактом заволодіння чужим майном через зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 КК).

Про це йдеться в повідомленні Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювана, бувши відповідальною за підтримання виробничих і контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, привласнила небезпечні штами вірусу тварин. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці.

Telegram Logo

Щоб приховати злочин, завідувачка сектору порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів. Вона навмисно зменшувала кількість вихідних зразків, тому могла привласнювати частину знову отриманого матеріалу.

Штами вірусу підозрювана зберігала в себе вдома в холодильнику, де їх і було виявлено під час обшуку.

Зараз розглядається питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Додатково. У Китаї виявлено перший у світі випадок зараження людини новим штамом пташиного грипу. Штам відомий під індексом H10N3.

На початку грудня минулого року в Миколаївській області було зафіксовано пташиний грип серед домашньої птиці. Згодом з'ясувалося, що його занесли дикі перелітні птахи. 23 грудня ще один спалах стався в Київській області.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини