До 1 вересня 2023 року українці щороку відзначали Водохреще 19 січня. Проте після переходу на новоюліанський календар більшість церковних свят змістилися на 13 днів назад. Відтак у 2025 році свято Хрещення Господнього припадатиме на 6 січня.
Водохреще — третє свято, яке завершує різдвяно-новорічний цикл. У народі його часто називають «Йордан». Саме хрещення Ісуса в річці Йордан стало початком такої важливої події для кожного християнина, як Таїнство хрещення. Це одне з семи церковних таїнств, яке символізує «нове народження» людини для життя у Христі.
Після хрещення, за біблійними переказами, Ісус усамітнився в пустелі, де молився, постив і готував своє тіло та душу до виконання найважливішої місії. В Євангелії від Луки зазначено, що протягом 40 днів Христос нічого не їв.
Що можна робити на Водохреще
Вранці в храмах проходить святкове богослужіння, яке віряни зазвичай відвідують. Під час служби вони моляться до Ісуса Христа, просячи здоров’я, миру та гарного врожаю. День Водохреща прийнято розпочинати з ковтка освяченої води. Святу воду зазвичай зберігають до наступного свята і вживають тільки натщесерце, супроводжуючи це молитвою. Вважається, що така вода має цілющі властивості, зцілюючи як тіло, так і душу.
Особливою традицією цього дня є купання в крижаній воді. Багато людей вірять, що обмивання в ополонці допомагає очиститися від гріхів. Однак ця практика більше належить до народних звичаїв, ніж до церковних обрядів. Тому кожен вирішує для себе, чи занурюватися в холодну воду.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також