Facebook Pixel

Львіські заводи автокомпонентів отримають власника з Китаю

Львіські заводи автокомпонентів отримають власника з Китаю

Львіські заводи автокомпонентів отримають власника з Китаю

Китайська компанія Luxshare купує контрольний пакет акцій німецького виробника автомобільних компонентів Leoni AG, який має два заводи в Україні — у Стрию (Львівська область) та Коломиї (Івано-Франківська область). Про це повідомляє Zaxid.Net.

Умови угоди

Luxshare отримає 50,1% акцій Leoni AG, які належать австрійському підприємцю Штефану Піреру, за 205 млн євро. Окрім цього, дочірнє підприємство Luxshare — Time Interconnect Singapore — придбає 100% кабельного підрозділу Leoni за 320 млн євро.

Основну частину виручених коштів отримає група банків-кредиторів Leoni AG, яка зіткнулася з фінансовими труднощами через підвищення цін на сировину та перебої в постачанні.

У 2023 році компанія Leoni, яка зазнала серйозних труднощів через проблеми з ланцюгами постачань та зростання цін на сировину, провела реструктуризацію боргу в розмірі 1,6 млрд євро. Пірер інвестував 150 млн євро, отримавши контроль над компанією, тоді як банки погодилися списати близько половини боргу в обмін на право на 45% майбутніх прибутків.

За словами гендиректора Leoni Клауса Ріннербергера, ця угода є ключовим рішенням для порятунку компанії.

Quote«Ми просто не змогли б впоратися з цими недоліками у довгостроковій перспективі, або принаймні залишалися б ризики», — сказав він.

Чому Luxshare зацікавлена в Leoni?

Ріннербергер зазначив, що інвестиції Luxshare сприятимуть інтеграції компанії у ланцюжки постачання китайських автовиробників, які активно розширюють свою присутність на європейському ринку.

Leoni в Україні

Завод у Стрию діє з 2002 року. Його основна спеціалізація — виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів. У 2017 році Leoni відкрила ще один завод у Коломиї, який також виготовляє кабельні системи для автопрому.

Ця угода відкриває нові можливості для Luxshare на європейському ринку автомобільних компонентів та посилює роль українських підприємств у глобальних виробничих ланцюгах.

Подякувати 🎉