Facebook Pixel

Кількість антитіл не визначає необхідність вакцинації проти коронавірусу – вчені

Не потрібно перевіряти антитіла до COVID-19 перед вакцинацією. Фото: скріншот

Не потрібно перевіряти антитіла до COVID-19 перед вакцинацією. Фото: скріншот

Бажано вакцинуватися незалежно від титру (кількості) антитіл. «Перенесений коронавірус дає якийсь захист, але не абсолютний. Вакцинуватися поверх легкого перебігу коронавірусу було б корисно», — вважає віцепрезидент з біомедичних досліджень Сколковського інституту науки і технологій («Сколтех») Михайло Гельфанд. Його слова наводить агентство «Інтерфакс».

Професор «Сколтеха» Георгій Базикін пояснив цю рекомендацію різницею в якості імунітету, який формується після хвороби та вакцинації. «При захворюванні імунітет визначає вірусну частку за різними ознаками, частина з них може змінюватися, тому імунна відповідь може виявитися недостатньо ефективною. Вакцини ж спроєктовані, щоб демонструвати антиген рівно там, де вірусній частинці складно змінитися», — сказав він. Тобто при вакцинації імунна система запам'ятовує частку вірусу, яка з великою ймовірністю не змінюватиметься при мутаціях.

Крім того, вчені сказали про відсутність необхідності перевіряти антитіла до COVID-19 перед вакцинацією. «З точки зору популяційних досліджень антитіл, у нас немає достатніх даних, щоб сказати: це значення добре для захисту, а це — погано», — пояснив директор Інституту міждисциплінарних медичних досліджень Європейського університету в Санкт-Петербурзі Антон Барчук.

Telegram Logo

Водночас не виключено, що в майбутньому коронавірус може мутувати до стану, що дозволяє йому «вислизати» від імунної системи людини. Тоді розробникам доведеться щорічно оновлювати склад вакцин, як це відбувається з щепленнями від грипу.

Додатково. Зростання захворюваності на COVID-19 в країнах Європи і сезон відпусток є загрозами стабільній коронавірусній ситуації в Україні, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини