Facebook Pixel

Компанія, пов’язана з Ростиславом Шурмою, хоче стягнути з держави 105 млн грн

«КД Енерджі 2», власником якого є брат заступника голови ОП Ростислава Шурми, звертається у суд до «Гарантованого покупця».Приватна компанія хоче стягнути з держави 105 млн грн за «зеленим» тарифом.

Про це повідомили e-b.com.ua

За даними суду, з 2019 року «Гарантований покупець» був зобов’язаний купувати «зелену» енергетику у «КД Енерджі 2». Однак ДП лише частково розрахувався з позивачем за відпущену електричну енергію у жовтні 2021, лютому-грудні 2022 та лютому-травні 2023 року. Сума основного боргу — 75,3 млн грн, решта — штраф та пеня. Підготовче засідання призначено на 16 квітня 2024 р.

Також проти «КД Енерджі 2» є зустрічний позов. У ньому «Гарантований покупець» вимагає повернути 16,3 млн грн, які були виплачені за «зеленим» тарифом, коли станція працювала в несинхронному режимі з енергосистемою України. До справи в якості третіх осіб долучили «Укренерго», НКРЕКП та «Запоріжжяобленерго», а також ТОВ «НІК». Період, який розглядають у цій справі, — липень 2022 — травень 2023 року.

Нагадаємо, що НАБУ відкрило кримінальну справу щодо виплат за електроенергію з сонячних електростанцій, які розташовані на окупованих територіях. Йдеться про компанії, що належать до орбіти заступника голови ОП Ростислава Шурми.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉