Facebook Pixel

Калуську ТЕЦ приватизувала за 800 млн грн компанія, яка спекулює на технічній солі

Аукціон із приватизації держпідприємства «Калуська теплоелектроцентраль – Нова» в Івано-Франківській області виграло ТОВ «Костанза» з реєстрацією у с. Комишувате, Донецької області з пропозицією 801 млн грн за стартової ціни 230,2 млн грн без ПДВ.

За даними в системі ProZorro.Sale, крім «Костанза», у торгах, що пройшли у вівторок, взяли участь ще шість компаній:

  1. ТОВ «Південь Енерго Збут»;
  2. ТОВ «Ландхоф» співвласників «Карпатнафтохіму»;
  3. ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова;
  4. ТОВ «Юнайтед Енерджі» близьке до Ігоря Коломойського;
  5. ТОВ «Інтер Газ»;
  6. ПрАТ «Черкаське хімволокно2 Анатолія Шкрібляка.

Як проходили торги

У ході аукціону стартова заявка «Костанза» зросла з 701,021 млн. грн. до 801 млн. грн., «Південь Енерго Збут» – з 600 млн. грн. до 800 млн. грн., «Ландхоф» – з 400,019 млн. грн. до 715,001 млн. грн., «Укрдонінвест» з 235 млн грн до 353,302 млн грн, «Інтер Газ» — з 230,159 млн грн до 232,461 млн грн.

При цьому «Юнайтед Енерджі» з пропозицією 350 млн. грн. та «Черкаське хімволокно» (232,46 млн. грн.) не стали збільшувати початкову заявку.

Хто така «Костанза»

За даними моніторингової онлайн-платформи закупівель dozorro.org, «Костанза» бере участь переважно у тендерах комунальних підприємств із утримання та ремонту доріг.

У розслідуванні програми «Схеми» від 2016 року вказувалося, що «Костанза» пов'язана з народними депутатами від «Блоку Петра Порошенка».

Компанія була найбільшим посередником під час перепродажу технічної солі держпідприємства «Артемсоль».

Як повідомляє Top Energy, ТОВ «Костанза» спеціалізується на посередництві з торгівлі товарами широкого асортименту та неспеціалізованої оптової торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Власники – Алабаш Сергій Ісидорович, зареєстрований у селищі міського типу Ялта Донецької області та Похила Лариса Степанівна з Одеси.

Як пов'язаний з особою Youcontrol вказує Глотова В'ячеслава Олександровича – чиновника Регіонального відділення Фонду держмайна по Київській, Черкаській та Чернігівській областях.

Умови приватизації Калуської ТЕЦ

Згідно з приватизаційним супроводом, майбутній власник має зберегти основний вид діяльності ТЕЦ протягом п'яти років. Також до його обов'язків входить погашення протягом півроку боргів із заробітної плати та перед бюджетом на момент переходу права власності.

Прострочена кредиторська заборгованість підприємства на кінець вересня 2021 року становила 214,06 млн. грн., поточна 230,8 млн. грн. У тому числі із зарплати 5,1 млн грн та податків по ній 1,2 млн грн.

Середня чисельність працівників підприємства становить 625 осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉