Кабмін подав апеляцію на рішення суду у справі Суркісів проти Приватбанку

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Кабінет міністрів подав скаргу на рішення Печерського райсуду Києва від 2017 року. Йдеться про те, що Приватбанк зобов'язали виконати умови депозитних договорів, які уклала кіпрська філія фінустанови з офшорними компаніями братів Суркісів на суму близько $250 млн. Київський апеляційний суд уже відкрив апеляційне провадження за цією скаргою.

Суд визначив, що відновлення процесуального строку на апеляційне оскарження обумовлено тим, що уряд брав участь у розгляді справи 13 квітня 2020 року, а відповідно не міг оскаржити рішення суду в термін, який встановлений законом.

Варто також зазначити, що суд відмовив Кабміну в тимчасовому зупиненні дії цього рішення через необґрунтованість. Це пояснили тим, що цивільно-процесуальним законом передбачене лише зобов'язання щодо зупинення дії оскаржуваного рішення, а не самої постанови, пише Finbalance.

Telegram Logo

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» зазначив, що фінустанова знала про намір Кабміну подати апеляцію.

«На відміну від процедур 2017 року, де було передбачено можливість апеляційного оскарження цього визначення, після зміни процесуального кодексу питання про незаконність такого визначення може дійти до Верховного Суду», — пояснив він і додав, що якщо суд скасує рішення Печерського райсуду від 2017 року, то роз'яснення суду щодо виплати Суркісам близько $250 млн від лютого 2020 року не матиме жодного значення.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. Цього ж місяця Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Окрім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертацію понад 1 млрд грн їхніх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які згодом держава викупила за 1 грн.

Київський апеляційний суд напередодні засідання 8 квітня повідомив Мінфін і Приватбанк, що справу про стягнення $250 млн вилучили з порядку денного. Однак апеляцію все ж таки розглянули.

Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв раніше заявляв The Page, що кримінальне провадження щодо спроби Приватбанку і Нацбанку списати гроші з депозитів шести компаній закрили ще 4 березня. Таким чином він спростував інформацію про те, що на Кіпрі відкрили цю справу, про що раніше виданню «Гордон» повідомляв адвокат цих компаній Віктор Борух.

Пізніше Київський апеляційний суд залишив чинною постанову Підпалого про стягнення з державного Приватбанку $250 млн (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, пов'язаних з братами Суркісами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини