Facebook Pixel

Київрада вирішить долю Житнього ринку 11 квітня

Київрада вирішить долю Житнего ринку 11 квітня

Київрада вирішить долю Житнего ринку 11 квітня

Компанія Inzhur Андрія Журжія готова профінансувати створення концепції майбутнього Житнього ринку, результатом якої може бути його перетворення на головний ринок країни в тому разі, якщо його виставлять на приватизацію, а не оренду.

Inzhur має попередні домовленості з міжнародним агентством комерційної нерухомості Colliers щодо проєкту ревіталізації ринку, повідомила її пресслужба.

Quote«Ми розуміємо, що Київраді замало добрих намірів, їй потрібен чіткий план. Ми маємо цей план. Компанія Inzhur готова профінансувати створення концепції майбутнього Житнього ринку від міжнародної компанії Colliers. А потім — ми готові створити фонд, залучити інвестиції, викупити ринок та розвивати його. Inzhur пропонує Києву рішення «під ключ», –—сказав Андрій Журжій.
Quote
Quote

Питання щодо

Житнього ринку буде піднято в четвер, 11 квітня: цього дня відбудеться сесія Київради. Inzhur пропонує скасувати аукціон оренди, який заплановано на 15 квітня; розглянути концепції від Inzhur і Colliers і встановити терміни аукціону приватизації усього активу.

У якості взірця для майбутнього розвитку Житнього ринку в Inzhur наводять приклад TimeOut Market у Лісабоні.

TimeOut Market у Лісабоні

TimeOut Market у Лісабоні

Quote«Це найкращі бари, вулична їжа, музичні перфоманси та загалом ринок Лісабона. Його відкриття змінило район Кайш-ду-Содре, у якого велика історія, але який до XXI століття перетворився на брудну зону з занедбаними складами і доками. Тепер це один із наймодніших районів Лісабона. Ми бачимо, що концепція цього ринку "with kitchens around a communal seating area" (кухні навколо загальної зони відпочинку) ідеально підходить для майбутнього Житнього ринку. А сама команда Colliers, яка має досвід подібних просторів по всьому світу — я вважаю найпотужнішою для проєкту з Житнім ринком», — наголошує Андрій Журжій.

Що відомо про Житній ринок у Києві

  • Житній ринок розташований на Подолі. Він існує з часів Київської Русі. Навколо площі у 1-й половині ХІІ століття на кошти торговельно-ремісничих об'єднань були збудовані храми, зокрема, церква Богородиці Пирогощі. У XV столітті Житній ринок — основний торговельний центр міста, чому значною мірою сприяла наближеність до Дніпра та гавані. Тут двічі на рік збирався ярмарок.
  • Нова будівля ринку була зведена у 1980 році за проєктом архітекторів О. Моніної, В. Штолько і конструктора Б. Беднарського. З нагоди святкування 1500-річчя Києва фасад ринку оздобили металевим панно «Із варяг у греки» художника Анатолія Домнича
Подякувати 🎉