Facebook Pixel

Ілон Маск номінований на Нобелівську премію миру за «захист свободи слова»

Ілон Маск, американський мільярдер та власник SpaceX, Tesla та X (Twitter), отримав номінацію на Нобелівську премію миру.

Про номінацію написав норвезький депутат від лібертаріанської партії Прогресу Маріус Аріон Нільсен.

Він назвав Маска «рішучим прихильником свободи слова та діалогу», який «розуміє важливість спілкування та піддавання протилежним поглядам».

Нільсен також аргументує свій вибір тим, що Starlink від Маска «забезпечують зв’язок в Україні під час вторгнення росії».

Таким чином, Нільсен поставив Ілона Маска у один ряд із захисниками природи, журналістами, релігійними лідерами і політичними активістами серед провідних світових діячів, які борються за зміни у всьому світі, підкреслює британська Daily Mail.

Зауважимо, що Нільсен завів свій акаунт у мережі X 9 лютого 2024 року спеціально для оголошення про номінацію: крім постів з аргументами, там є тільки один стартовий пост. Його партія Прогресу має 12% місць у парламенті Норвегії.

Нагадаємо, що після того, як Маск придбав соцмережу Twitter (яку перейменував на X), вона стала епіцентром скандалів, пов’язаних з проявами різного роду ксенофобії – включаючи антисемітизм, теорії змови, антівакцинаторів, правих консерваторів та трампістів.

Також є підтвердження тому, що з дозволу Маска Starlink в Україні були вимкнені, щоб завадити ЗСУ наносити удари по окупованому Криму. Сьогодні старлінки активно використовуються російськими окупантами там, де офіційно не може бути покриття, а самі термінали масово завозяться через треті країни, зокрема ОАЕ, і активуються з дубайських номерів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉