Facebook Pixel

Які мисткині увійшли до шортліста премії Women In Arts 2024

Які мисткині увійшли до шортлисту премії Women In Arts 2024

Які мисткині увійшли до шортлисту премії Women In Arts 2024

6 березня Український інститут та ООН Жінки в Україні вп’яте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance. Премія відзначає здобутки жінок у сфері культури і мистецтва та їх внесок у наближення перемоги, а також вшановує пам'ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії.

Ювілейна церемонія нагородження Women in Arts. The Resistance відбудеться під гаслом «Допоки не скінчиться буря». З початком повномасштабної війни в Україні, після річної перерви, премія набула нового сенсу, що відображається у присвоєній у 2023 році приставці до назви «The Resistance». Вона символізує опір та стійкість — те, що об'єднало не лише українських мисткинь, але й весь український народ.

Номінантками у семи категоріях стали:


  • Жінки у візуальному мистецтві:

Катерина Бучацька, Катерина Алійник, Леся Хоменко

  • Жінки в музиці:

Марія Яремак, Джамала, Христина Далецька

  • Жінки в театрі:

Оксана Дмітрієва, Інна Фалькова, Юлія Заулична

  • Жінки в кіно:

Аліса Коваленко, Марина Врода, Марина Майковська

  • Жінки в літературі:

Ярина Чорногуз, Любов Якимчук, Ія Ківа, Олена Герасим’юк, Олеся Яремчук.

  • Жінки в культурному менеджменті:

Ольга Гончар, Ольга Балашова, Олександра Коваль

  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях:

Катерина Яковленко, Ксенія Білаш, Дарка Гірна.

Також під час церемонії відбудеться нагородження особливою відзнакою (Special mention). Це окрема премія, запроваджена у 2021 році для відзначення досягнень жінок, які не є професійними мисткинями, але своєю діяльністю роблять важливий внесок в українську культуру.

Лауреаток премії Women In Arts визначають профільні експерти та експертки. Головними вимогами до кандидаток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. Оцінювання здійснює експертна рада та журі, до складу яких входять фахівці у сфері культури та мистецтва, представники державного сектору і незалежних інституцій.

З 2023 року оновилися критерії відбору лауреатів — організатори додали до переліку внесок у перемогу, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сфері, яка безпосередньо наближає перемогу України. Women in Arts — це незалежна премія, яку у 2019 році заснували Український інститут та ООН Жінки в Україні в рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Мета премії — привертати увагу до досягнень жінок-мисткинь та популяризувати українську культуру в країні та світі.

Подякувати 🎉