Гонтарева розчарувалася у міністрові фінансів Марченку

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Ексглава Нацбанку Валерія Гонтарева висловила невдоволення правлінням Міністерства фінансів. Зокрема, йдеться про колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського та нинішнього Сергія Марченка. Про це вона розповіла в інтерв'ю liga.net.

«У Мінфіні зараз відбувається якесь мракобісся. Мені свого часу пощастило. Я працювала з дуже хорошими міністрами фінансів: Наталка Яресько, Олександр Данилюк, потім Оксана Маркарова. Я би, до речі, її обрала прем'єр-міністром. А замість цього її звільнили безпосередньо напередодні початку нової економічної кризи. Щодо Ігоря Уманського, який був міністром 21 день, то це повна ганьба. Зараз новий міністр Сергій Марченко, який всіх реформаторів взяв і звільнив. Він мене дуже розчарував».

Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва

Ексглава НБУ

Водночас Гонтарева заявила, що Нацбанк (НБУ) ефективно працює в умовах кризи. Незважаючи на відсутність активності, Україна має стабільний курс, ліквідну банківську систему та зниження ставки, зазначила Гонтарева.

Quote«Ба більше, НБУ оголосив про можливості широкого фінансування банківської системи. Вони все роблять правильно: витративши з резервів майже $1 млрд, коли ринок нервував, вони його вже майже повернули. Нацбанк все робить дуже правильно. Я ним пишаюся», — заявила вона.

Коментуючи слова міністра фінансів про те, що без грошей Міжнародного валютного фонду дефолту в країні все одно не буде, Гонтарева зазначила, що це не зовсім так. Вона також додала, що втратила до Марченка повагу, бо він звільнив двох людей, навіть не поговоривши з ними [йдеться про голову податкової Сергія Верланова та голову митної служби Максима Нефьодова — ред. The Page].

Telegram Logo

Контекст. Раніше Рада 249 голосами звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів. Однак тоді парламенту не вистачило голосів для призначення на цю посаду нової людини. Однак пізніше на неї призначили Сергія Марченка.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини