Facebook Pixel

«Енергоатом» запустив виробництво водню на Запорізькій АЕС

НАЕК «Енергоатом» завершив будівництво воднево-кисневої станції №2 Запорізької атомної електростанції.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України вже видала сертифікат про введення цього об'єкта в експлуатацію, повідомляє компанія.

У будівлі воднево-кисневої станції №2 ЗАЕС встановлено два електролізери типу СЕУ-20 продуктивністю 20 кубометрів на годину кожен. Для накопичення водню передбачено шість ресиверів, а транспортування речовини на енергоблоки буде здійснюватися через магістральні трубопроводи.

Telegram Logo

Наприкінці травня фахівці електроцеху спільно з працівниками підрядної організації успішно провели пробний запуск двох електролізерів.

Водень використовується для охолодження турбогенераторів енергоблоків ЗАЕС.

«Завдяки надійній схемі виробництва й транспортування на новій станції істотно виростуть запаси цього ресурсу для експлуатаційних витрат усіх шести турбогенераторів, а також з'явиться можливість повністю зупинити наявну електролізну установку для проведення капітального ремонту», — йдеться в повідомленні.

Запорізька АЕС — найбільша в Європі й шоста у світі за потужністю атомна станція, що працює шістьма енергоблоками по 1 ГВт кожен. Розташована в степовій зоні на березі Каховського водосховища в Запорізькій області поруч із містом Енергодар.

Рішення про будівництво Запорізької АЕС ухвалено 1977 року.

Частка ЗАЕС в енергетиці України становить близько 20,4% усієї електроенергії, що виробляється в країні. На АЕС передбачено комплекс заходів, що гарантують безпечне й екологічно чисте виробництво електроенергії.

Від свого запуску й донині ЗАЕС виробила 1223,38 млрд кВт•год електроенергії.

Коментарі

Всі новини