Facebook Pixel

Електронні лікарняні в Україні: Ляшко назвав дату

Автор
Ляшко обіцяє, що е-лікарняні запрацюють уже з 1 вересня. Фото: Facebook

Ляшко обіцяє, що е-лікарняні запрацюють уже з 1 вересня. Фото: Facebook

Українські лікарні повністю перейдуть на видачу електронних лікарняних із 1 вересня 2021 року. До 31 серпня діятиме так звана перехідна модель, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

З червня до серпня медустанови формуватимуть як електронні лікарняні, так і видаватимуть звичайні паперові листки непрацездатності. Рішення про те, який тип документа видати хворому, залишається на розсуд лікаря.

Ляшко додав, що наказ уже підписаний, перевірений Мін'юстом та набрав чинності. Його виконання є обов'язковим для всіх медичних установ, які володіють повноваженнями видавати лікарняні листи.

Telegram Logo

«Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці звільняться від паперової тяганини з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування в процесі оформлення своєму працівникові виплат за лікарняний», — підсумував міністр.

Контекст. Про запуск електронних лікарняних в Україні говорять ще з 2020 року. Тоді систему е-лікарняних обіцяли реалізувати в серпні 2020 року, але не встигли.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини