Facebook Pixel

Посібник «Дороговказ пораненого» вже доступний онлайн

Посібник «Дороговказ пораненого» вже доступний онлайн

Посібник «Дороговказ пораненого» вже доступний онлайн

29 лютого в межах реалізації Національної програми «Врятуй кінцівку» відбулася презентація посібника «Дороговказ пораненого», створеного Міжнародним благодійним фондом «Здоров'я українського народу».

«Дороговказ пораненого» – це структурована, покрокова інструкція, що містить порядок дій військових у разі отримання поранень, спрямованих на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне – збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

В довіднику вказані всі головні аспекти, які необхідно врахувати військовому на етапі евакуації, стабілізації, госпіталізації та лікування, та які допоможуть зберегти дорогоцінний час і здоров'я. Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію:

 • Як діяти.
 • Куди звертатися.
 • На що звертати увагу.
 • На що не зважати.
 • До чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність.
 • Рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій.
 • Питання, які часто задають поранені та їхні родичі.

Посібник вже опублікований на сайті МБФ «Здоров'я Українського народу».

Робота над «Дороговказом» тривала 2 роки з перших днів повномасштабного вторгнення в межах реалізації програми «Врятуй кінцівку», покликану зменшити інвалідизацію військових та слоганом якої є «Не ампутуй – врятуй».

Авторська команда «Дороговказу пораненого» провела десятки консультацій з військовими та цивільними лікарями, бойовими медиками, ветеранами, безпосередньо з військовими, які отримали поранення та пройшли весь шлях від евакуації до одужання, з резидентами програми «Врятуй кінцівку». Були виявлені основні проблеми, з якими стикаються поранені, знайдені шляхи їх вирішення та на основі цієї роботи була сформована оптимальна та найефективніша дорожня карта дій для поранених.

Quote«Наша команда прагне публічного розголосу проблем, пов'язаних зі своєчасною евакуацією, лікуванням, реабілітацією та адаптацією поранених через недостатню увагу влади до цього. Адже дотепер немає відповідального за поранених з боку влади – чиновника, який би міг представляти інтереси вже багатотисячної армії поранених. Ми – творці «Дороговказу пораненого» – маємо надію, що цей документ, а надалі – інші цифрові та технологічні рішення допоможуть уникнути ампутацій понад 15 тисячам поранених. Існує надія, що «Дороговказ пораненого» також допоможе десяткам тисяч постраждалих заощадити ресурси й повернутись до нормального життя із потужною підтримкою українського суспільства, як захисників нашої держави», – розповідає голова МБФ «Здоров'я українського народу» Сергій Сошинський.

Робота над «Дороговказом» продовжується, інструкція буде вдосконалюватися з урахуванням нового досвіду лікарів та постраждалих.

Надалі команда авторів ставить перед собою завдання формування ком'юніті з поранених, їхніх родичів, громадських організацій, волонтерів, благодійних фондів, зацікавлених представників військових частин та інших організацій задля масового розповсюдження та впровадження «Дороговказу пораненого».

В планах також створення однойменного мобільного застосунку з широкими можливостями не лише отримання інформації та легкого її пошуку, а також спілкування та взаємодопомога учасників спільноти, поранених та їхніх сімей.

Про Національну програму «Врятуй кінцівку»

Національна програма «Врятуй кінцівку» Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я українського народу» є найбільшою в країні програмою після НСЗУ, що надає допомогу постраждалим внаслідок війни у понад 20 містах України та фінансує коштовні операції з порятунку кінцівок, які не покриває держава.

Слоган програми «Не ампутуй – врятуй».

Нацпрограму було запущено наприкінці червня 2022 року, за цей час:

 • проведено понад 1000 операцій з порятунку кінцівок;
 • прифронтові лікарні та госпіталі забезпечені понад 3000 апаратами зовнішньої фіксації (АЗФ);
 • на національних консиліумах вирішені найскладніші в Україні випадки травм кінцівок;
 • створено сотні годин наукових лекцій для лікарів, ортопедів-травматологів задля підвищення якості надання медичних послуг та зменшення кількості медичних помилок, що призводять до ампутацій.

Збереження кінцівки обходиться державі в 5-6 разів дешевше, ніж ампутація та протезування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉