Держстат: промвиробництво в січні скоротилося на 5%

Українське промвиробництво в січні цього року скоротилося на 5% порівнюючи з аналогічним місяцем минулого року. Якщо ж порівнювати з груднем 2019-го падіння склало 8,4%, проте, враховуючи сезонний фактор, промвиробництво, навпаки, зросло на 1,2%.

bezymyannyy2.jpg

Згідно з даними Держстату, промислове виробництво в січні 2020 року до січня 2019-го знизилося на 4,7% з урахуванням корекції на ефект календарних днів. Найсильніше показники знизилися в сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — майже на 12% ( скориговані дані — майже 11%). Проте якщо порівняти з груднем 2019 року, то приріст склав майже 2%.


Telegram Logo
bezymyannyy.jpg

На другому місці опинилася добувна промисловість і розроблення кар'єрів. Її показники в січні 2020-го скоротилися майже на 5%. Хоча при порівнянні показників за січень цього року та грудень минулого видно, що скоригований показник цієї сфери зріс на 5%.

У той же час, за основними промисловими групами лідирують споживчі товари тривалого вжитку. У січні 2020-го їх кількість збільшилася майже на 7%, згідно зі скоригованими даними. А кількість інвестиційних товарів зменшилася майже на 12%.

У той же час у порівнянні з груднем минулого року, кількість товарів тривалого споживання збільшилася на 3%, а показник інвестиційних товарів — зменшився майже на 2%.


Індекс промислової продукції – показник динаміки обсягу промислового виробництва, середньозважена величина з індивідуальних індексів по кожному товару. Розрахунок базується на даних про динаміку виробництва видів продукції за постійним набором товарів-представників (близько 1200 позицій) та структурі валової доданої вартості за видами промислової діяльності за базисний рік (2016=100%).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

У «Слузі народу» назвали імена найкращих менеджерів НБУ

Депутат від партії «Слуга народу» Мар'ян Заблоцький заявив, що у Нацбанку працювала і працює дуже потужна команда, напевно, «найкраща за всю історію регулятора», зокрема Олег Чурій і Дмитро Сологуб. Про це нардеп заявив партнеру The Page — діловому тижневику «Перша Шпальта».

Зимі назустріч. Початок опалювального сезону в Україні під загрозою зриву – «Нафтогаз»

У країні 109 підприємств-тепловиків (з 1316) не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в рамках спеціальних публічних спецзобов’язань (ПСО). Про це повідомив «Нафтогаз України».

Разумков скликав чергове позачергове засідання Ради. Цього разу щодо «питання Ситника»

Сьогодні, 14 липня, відбудуться два позачергові засідання Верховної Ради. Друге відкриється одразу після закінчення першого. Його скликано з ініціативи 150 народних депутатів.