Facebook Pixel

Держава бере під контроль Фонд соціального страхування

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яким збільшується квота представників влади у складі правління Фонду соціального страхування.

За ухвалення відповідного законопроєкту №3115 у першому читанні проголосували 229 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується змінити склад правління Фонду соціального страхування, збільшивши в ньому кількість представників від держави.

Telegram Logo

Зараз управління Фондом здійснюється на паритетній підставі представниками держави, профспілок і роботодавців. Відповідно, до складу правління Фонду входять по 5 представників від кожної зі сторін.

Замість цього пропонується перевести Фонд в управління держави, збільшивши кількість представників влади в правлінні Фонду до 8, залишивши по 3 — від роботодавців і профспілок.

Водночас запропоновано скоротити кворум для засідання правління Фонду до простої більшості його членів, що дозволить проводити такі засідання без представників профспілок і роботодавців.

Верховна Рада також сьогодні ухвалила в першому читанні законопроєкт, яким пропонується зараховувати кошти, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до державного бюджету замість Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування.

Коментарі

Всі новини