5 серпня 2024-го світові фондові ринки почали різко падати, а найбільше постраждали ринки Азії, впавши на рекордні 12%. Водночас вже 6 серпня ринки почали відновлення. Аналітики кажуть, що обвал свідчить про спроби інвесторів підкріплювати свої ставки, а не про ймовірний економічний занепад США. Про це пише Reuters.
Чому світові фондові ринки різко обвалились 5 серпня 2024
Однією з причин обвалу світових ринків акцій 5 серпня 2024 року називали побоювання рецесії в США, зокрема, через дані про погіршення ситуації на ринку праці. Водночас аналітики кажуть, що це достатньо слабкий фактор, щоб бути головним рушієм для таких подій.
Водночас причиною обвалу може бути розгортання так званих керрі-трейдів – однієї зі стратегій інвесторів на фондовому і валютному ринку, коли вони позичають гроші в економіках з низькими процентними ставками, такими як Японія чи Швейцарія, для фінансування інвестицій у високоприбуткові активи в інших країнах.
«Ми не бачимо в даних доказів жорсткої просадки світової економіки», – сказав головний інвестиційний директор BlueBay Asset Management Марк Даудінг.
За словами одного азійського інвестора, деякі з найбільших систематичних хедж-фондів, які торгують акціями на основі сигналів від алгоритмів, почали продавати акції після того, як Банк Японії почав несподівано підвищувати ставки минулого тижня.
Аналітики підозрюють, що переповнені позиції в акціях технологічних компаній США, які фінансуються за рахунок керрі-трейдів, пояснюють, чому вони страждають найбільше.
За даними ING, керрі-трейди, які підштовхувала тривала легка монетарна політика Японії, спричинили бум транскордонних запозичень єни для фінансування торгів в інших країнах. Водночас зараз японська єна зросла на 11% до долара з 38-річного мінімуму, досягнутого місяць тому.
Нагадаємо, 5 серпня 2024-го японський індекс блакитних фішок Nikkei зазнав найбільшого одноденного падіння з часів розпродажу Чорного понеділка 1987 року. Водночас вже 6 серпня японські акції продемонстрували найбільше внутрішньоденне зростання з жовтня 2008 року. Індекс TOPIX зріс на 10%, а курс єни стабілізувався на рівні 145,7 за долар.