Facebook Pixel

Чи працюватиме план Трампа щодо НАТО

Колишній президент США Дональд Трамп вже багато разів погрожував вийти з НАТО. Але, згідно з інтерв’ю з колишніми посадовими особами національної безпеки Трампа та експертами з питань оборони, які, ймовірно, будуть працювати на його другому терміні, Трамп навряд чи покине Альянс відразу. Але навіть якщо він офіційно не покине організацію, це не означає, що НАТО переживе другий термін Трампа без змін. Про це пише Politico. @material: https://thepage.ua/ua/politics/verhovnij-sud-ssha-vinis-rishennya-na-korist-trampa

В обмін на продовження участі США Трамп не тільки очікує, що європейські країни різко збільшать свої витрати на НАТО (це його головна претензія, коли він був президентом), але також зробить те, що один експерт з питань оборони, знайомий з мисленням у консультативному колі Трампа з питань національної безпеки, Ден Колдуелл описує це як «радикальну переорієнтацію» НАТО.

Quote«У нас більше немає вибору», — сказав Колдуелл журналу Politico, посилаючись на зростаючий борг США, слабкий набір військових і оборонно-промислову базу, яка не може впоратися з викликом як Росії, так і Китаю.

Ні Трамп, ні його кампанія ще не назвали нову команду з національної безпеки і відкрито не прийняли нового порядку денного для НАТО. Кампанія не відповіла на кілька запитів про коментарі до цієї статті.

Але колишні офіційні особи та експерти беруть участь у триваючих дебатах у світі Трампа щодо того, наскільки важко підштовхнути європейців до архітектури безпеки, яка б більше подобалася Трампу.

За словами цих чиновників, США збережуть свою ядерну парасольку над Європою протягом другого терміну Трампа, зберігши свою авіацію та бази в Німеччині, Англії та Туреччині, а також свої військово-морські сили. Тим часом основна частина піхоти, бронетехніки, матеріально-технічного забезпечення та артилерії зрештою перейде з рук Америки до європейських. Частини цього плану були висвітлені в статті, опублікованій у лютому 2023 року афілійованим із Трампом Центром оновлення Америки, але за кілька місяців серед прихильників Трампа з’явився більш детальний консенсус щодо начерків нової концепції НАТО.

Подякувати 🎉