Facebook Pixel

Чи підтримують люди у Європі та США продовження допомоги Україні

За інформацією офіційних джерел, до кінця 2023 року за межами України проживає приблизно 6,5 мільйона українських громадян, які або набули статусу біженця, або скористалися правом на тимчасовий захист у країнах Європейського Союзу. Більшість із них осіли в сусідній Польщі, але також значна кількість обрала для переселення благополучніші країни, включаючи Велику Британію, Францію, Бельгію, Швецію та Німеччину.

Більшість людей продовжать надавати допомогу Україні та українським біженцям у своїх країнах.

Про це йдеться в опитуванні YouGov, проведеному Міжнародним комітетом порятунку (IRC) 29 травня 2024 року.

Дослідження було проведено у Швеції, Німеччині, Франції, Великій Британії та Сполучених Штатах, з урахуванням даних з Польщі, зібраних компанією Opinia24.

Ці результати свідчать про незмінну прихильність громадськості до гуманітарної допомоги, попри те, що політична риторика навколо біженців і міжнародної допомоги стає гарячішою під час сезону виборчої кампанії.

Більшість із понад 7400 опитаних людей висловили думку, що їхні країни мають забезпечити українських біженців житлом, продовольством, основними життєвими потребами, а також освітніми та медичними послугами. Крім того, вони підтримують ідею надання їм можливостей для працевлаштування.

Підтримка допомоги Україні та допомоги біженцям наразі є найбільшою у Великій Британії та Швеції.

  • Більшість у США, Великій Британії та Швеції вважають, що біженцям з України слід надавати дозвіл на довгострокове проживання;
  • 55% опитаних у Польщі та 47% у Німеччині, двох країнах, де проживає найбільше українців, вважають, що довгострокова підтримка українських біженців є «необхідною».
  • 79% опитаних у Великій Британії,
  • 72% у Швеції виступають за довготривалу підтримку українських біженців.

До речі, офіційна статистика Національного банку України свідчить про те, що тільки за перший квартал 2024 року українці за кордоном витратили близько 7 млрд гривень, або ж в 3,5 раза більше порівняно з аналогічним періодом 2021-го.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉