Facebook Pixel

«Центренерго» вирішило продавати енергію по 9 грн за кВт у разі переходу на газ

ПАТ «Центренерго» виставило заявку на продаж електроенергії на Українській енергобіржі за ціною понад 9 тис. грн/МВт·год, або по 9 грн за кВт·год, чим хоче привернути увагу до проблем енергогалузі та показати реальну вартість ресурсу відповідно до ціни палива.

«Цього тижня ми зробили заявку на Українській енергобіржі за ціною 9160 грн за МВт·год. Ми хочемо показати, що це і є реальна вартість електроенергії, якщо ми працюватимемо на газі», – підтвердили в дирекції генкомпанії в коментарі «Енергореформі».

Водночас у компанії уточнили, що кількома днями раніше в подібний спосіб вчинили інші учасники ринку.

Telegram Logo

У дирекції «Центренерго» зазначили, що розрахунок ціни в розмірі 9160 грн за МВ·год випливає з роботи ТЕС компанії на газі в рівномірному базовому навантаженні без щоденних відключень енергоблоків за ціною приблизно 27 тис. грн за 1 тис. кубометрів без ПДВ.

«Якщо брати газ по 25 тис. грн за 1 тис. кубометрів без ПДВ, то вийдемо на показник собівартості 8,8 тис. грн за МВт·год», — пояснили в дирекції.

«Звісно, сьогодні ринок поки що психологічно не готовий купувати електроенергію за такою ціною, але ми й не розраховували на це. Хотіли привернути увагу. Увесь минулий тиждень електроенергію за ціною 3550 грн за МВт·год на ринку двосторонніх договорів (РДД) ніхто не купував», — зазначили в «Центренерго».

Водночас там уточнили, що з огляду на чинний прайс-кеп на ринку «на добу наперед» (РДН) середньозважена ціна в цьому сегменті не може бути вищою за 3330 грн за МВт·год, що безпосередньо відбивається на продажах на РДД.

Попри те що постачання вугілля йде рівним графіком 1 листопада «Центренерго» отримало листи від держшахт із пропозицією підвищити ціни до імпортного паритету.

Генкомпанії підвищують ціну до 9 тис. грн за МВт·год

«Центренерго» та АТ «ДТЕК Дніпроенерго» цього тижня продовжили маркетингову тактику різкого завищення стартових цін за двосторонніми договорами (ДД) на Українській енергобіржі, розпочату минулого тижня компаніями ДТЕК.

Згідно з аукціонними бюлетенями УЕБ, пропозиція «ДТЕК Дніпроенерго» становила 9 770 грн за МВт·год.

У період із 9 до 12 листопада «Центренерго» щодня виставлятиме на аукціони електроенергію базового навантаження з різними обсягами та періодами постачання за ціною 9 160 грн/МВт·год.

Минулого тижня пропозиції компаній групи ДТЕК становили 8745 грн за МВт·год і 8755 грн за МВт·год.

Коментарі

Всі новини