Facebook Pixel

Британська компанія BP відмовилася скорочувати видобуток нафти: як вплинули інвестори

Енергетична компанія Великої Британії BP відмовилася скоротити видобуток нафти та газу на обіцяні 40% до 2030-го, оскільки її гендиректор змінює стратегію енергетичного переходу компанії, щоб повернути довіру інвесторів. Про це пише Reuters.

Чому BP відмовилася скорочувати видобуток нафти попри свої обіцянки

У 2020 році британська компанія BP оприлюднила стратегію, за якою вона мала скоротити виробництво нафти і газу на 40% до 2023 року при швидкому зростанні відновлюваних джерел енергії. У лютому 2023-го BP зменшила скорочення до 25%, що призведе до виробництва 2 млн барелів на день наприкінці десятиліття.

За словами джерел Reuters, компанія націлена на кілька нових інвестицій на Близькому Сході та в Мексиканській затоці, щоб збільшити видобуток нафти та газу. Інвестори у галузі зазвичай зосереджені на короткостроковій прибутковості, а не на переході до енергоресурсів.

У січні 2024-го кампанію BP очолив Мюррей Окінклосс, коли її акції падали, оскільки інвестори сумнівалися, чи здатна компанія отримувати прибуток за поточної стратегії скорочення виробництва.

Окінклосс, на відміну від свого попередника, якого звільнили за брехню про стосунки з колегами, пообіцяв зосередитися на прибутках та інвестувати в найбільш прибутковий бізнес, насамперед у секторі нафти і газу.

Водночас BP досі намагається досягти нульового чистого викиду до 2050 року.

Quote«Як сказав Окінклосс на початку року... напрямок той самий, але ми збираємося працювати як простіша, цілеспрямованіша компанія з високою цінністю», — сказав представник ВР.

Акції BP зросли на 0,8%. Окінклосс представить оновлену стратегію, включаючи скасування цілі виробництва до 2030-го, проте, за словами джерел, на практиці компанія вже відмовилася від старих планів.

Зараз ВР веде переговори про інвестування у три нові проєкти в Іраку, включаючи один на родовищі Маджнун.

З 2020 року ВР інвестувала мільярди в нові підприємства з низьким вмістом вуглецю та різко скоротила свою команду з розвідки нафти та газу. Водночас проблеми з логістикою і різке зростання витрат і процентних ставок ще більше вплинули на прибутковість багатьох підприємств, що займаються відновлюваною енергетикою.

Нагадаємо, єдина вугільна електростанція у Великій Британії зупинила роботу. Вона постачала британцям електроенергію протягом 57 років. Таким чином, Велика Британія стала першою країною, яка закрила всю вугільну електроенергетику завдовжки в 142 роки.

Подякувати 🎉