Facebook Pixel

Bloomberg оштрафували на 5 млн євро через фейкову публікацію

У Франції оштрафували агентство Bloomberg на 5 млн євро за публікацію фейкового пресрелізу, після чого акції будівельної компанії Vinci впали на 18%.

Агентство оскаржить це рішення, оскільки вважає себе жертвою витонченого обману, передає «Інтерфакс-Україна».

У листопаді 2016 року журналістам розіслали пресреліз з вигаданої адреси електронної пошти з посиланням на сайт, що імітує офіційний ресурс компанії.

Telegram Logo

У релізі йшлося про те, що компанія Vinci знайшла помилки у фінансовій звітності, звільнила фінансового директора Крістіана Лабейрі та переглядає свої фінансові показники.

Двоє співробітників Паризького офісу Bloomberg опублікували матеріал через хвилину після отримання релізу, після чого неправдиву інформацію поширили й інші ЗМІ. Вже через 24 хвилини після першої публікації Vinci спростувала фейк.

Управління з фінансових ринків Франції (Autorite des Marches Financiers, AMF) вважає, що в Bloomberg повинні були розпізнати неправдиву інформацію і що її публікація може вплинути на вартість акцій компанії.

«Журналісти не перевірили інформацію, хоча реліз, який містив кілька помилок, було відправлено Bloomberg в ході торгової сесії, а поширення дуже серйозної інформації, у зв'язку з якою виникає ймовірність істотного та негайного падіння ціни акцій, вимагає від журналістів підвищеної пильності», — йдеться в заяві AMF.

У Bloomberg планують оскаржити рішення регулятора, оскільки вважають, що рішення оштрафувати агентство «не визнає найважливішої ролі ЗМІ в демократичному суспільстві».

Агентство вважає себе такою ж самою жертвою витонченого обману, як і компанія, яка була метою шахраїв, та інші інформаційні агентства.

Quote«Ми шкодуємо, що AMF не знайшло та не покарало винуватців обманної схеми, замість цього вирішивши покарати інформаційне агентство, яке робило все можливе для того, щоб повідомити інформацію, яка здавалася гідною висвітлення», — заявили в Bloomberg.

Коментарі

Всі новини