Facebook Pixel

AstraZeneca підвищила прогноз на 2024 рік і подвоїла інвестиції в США

AstraZeneca підвищила прогноз на 2024 рік і подвоїла інвестиції в США

AstraZeneca підвищила прогноз на 2024 рік і подвоїла інвестиції в США

Виробник ліків AstraZeneca сьогодні вдруге в цьому році підвищив прогноз річних продажів і прибутку, чому сприяв високий попит на ліки від раку і рідкісних захворювань. Про це повідомляє Reuters.

Компанія, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі, подвоїла плани щодо розширення в США, оголосивши про нові витрати в розмірі $2 млрд на дослідження і розробки, а також на заводи з виробництва біологічних ліків і клітинної терапії.

Таким чином, до кінця 2026 року компанія інвестує в країну $3,5 млрд. Нові інвестиції розширять виробничі майданчики в Меріленді, Техасі та Каліфорнії і створять 1000 висококваліфікованих робочих місць в країні, йдеться в повідомленні.

Quote«Наші багатомільярдні інвестиції відображають привабливість бізнес-середовища разом з якістю талантів та інноваційними можливостями тут, у Сполучених Штатах», — сказав генеральний директор AstraZeneca Паскаль Соріот.

Він також зазначив, що компанія має на меті посилити розробку передових методів лікування та підтримати лідерство Сполучених Штатів в інноваціях у сфері охорони здоров'я.

Наразі AstraZeneca очікує зростання виручки та основного прибутку на акцію у 2024 році на десятки відсотків порівняно з попереднім прогнозом зростання в середині десятків відсотків при незмінних валютних курсах.

Виручка від продажу ліків від раку зросла на 21% у цьому кварталі завдяки продажам блокбастерів Enhertu і Tagrisso, тоді як виручка підрозділу респіраторної та імунологічної терапії зросла на 24%, обидва показники за незмінного обмінного курсу.

Акції зросли на 2% на початку торгів, але до 10:00 GMT впали на 1,4%. Цього року акції AstraZeneca впали майже на 6%, відстаючи від зростання майже на 9% в більш широкому європейському секторі охорони здоров'я. За останні три місяці акції впали приблизно на 17%, що відображає занепокоєння ринку щодо китайського бізнесу компанії на тлі численних розслідувань з боку національних органів влади.

Минулого тижня компанія заявила, що її президент у Китаї Леон Ван був затриманий китайською владою і що вона не знає, чому.

Quote«Ми дуже серйозно ставимося до справ у Китаї», — заявив Соріот.

Компанія інвестувала значні кошти в Китай, який є другим за величиною фармацевтичним ринком у світі після США, а місцевий бізнес приніс 13% доходів групи минулого року.

Минулого тижня фінансова директорка AstraZeneca заявила, що 6 листопада її фінансовий директор провів брифінг для аналітиків-продавців, щоб розвіяти занепокоєння щодо розширення розслідування шахрайства в Китаї після повідомлення фінансової медіакомпанії Yicai днем раніше, яке призвело до падіння акцій компанії більш ніж на 8%.

У вівторок компанія підтвердила, що не отримувала повідомлення від китайської влади про те, що вона сама перебуває під слідством, але якщо її попросять, то вона співпрацюватиме з китайською владою.

Виручка в Китаї у третьому кварталі склала $1,7 млрд, що на 15% більше, ніж роком раніше, і становить зростання на 15% за постійним обмінним курсом. Виручка в США у цьому кварталі склала $6 млрд, що означає зростання на 23% за постійним обмінним курсом.

AstraZeneca також повідомила, що разом зі своїм партнером Daiichi Sankyo подала нову заявку на отримання ліцензії на біологічні препарати для прискореного схвалення в США свого експериментального прецизійного препарату датопотамаб дерукстекан.

Схвалення стосується використання препарату для лікування дорослих пацієнтів з типом недрібноклітинного раку легенів, які отримували попередню терапію.

Аналітики та інвестори позитивно оцінили нову заявку, зазначивши, що вона збільшує шанси на схвалення препарату для цієї групи пацієнтів.

Подякувати 🎉