Facebook Pixel

Справа «Львівського арсеналу»: Апеляція ВАКС скасувала звільнення ексчиновника Міноборони з під варти

9 квітня Апеляція ВАКС скасувала ухвалу ВАКС про скасування арешту екскерівника департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва. Його звинувачують у спробі крадіжки 1,5 млрд грн на мінах для ЗСУ.

Про це пише ЦПК.

На сьогоднішньому засіданні в апеляції прокурор САП послався на те, що отримав повістку за декілька хвилин до початку засідання і фізично не зміг прибути до суду. При цьому прокурор також сказав, що заявив би відвід судді, якби засідання проводилося за його участю.

Підозрюваного Лієва з СІЗО не змогли доставити, оскільки не було погодження органу досудового розслідування. А під'єднатися по відеозв'язку він не зміг, бо в СІЗО нібито зникло світло.

Лієва та ще чотирьох людей підозрюють у розкраданні майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів для ЗСУ.

Справа «Львівського арсеналу»: деталі

Міноборони уклало контракт з із маловідомою фірмою «Львівський арсенал» 11 листопада 2022 року. Через кілька днів після цього міністр оборони Олексій Резніков дав дозвіл на проведення передоплати за контрактом – майже 100% суми угоди.

Компанія заявляла, що має експортну ліцензію в одній із країн Європейського Союзу. Незадовго до підписання контракту з МУО Кабмін вніс «Львівський арсенал» в офіційний перелік так званих спецімпортерів зброї.

Поставки мали розпочатись уже в грудні 2022 року і повністю закінчитись до кінця лютого 2023 року, але станом на кінець липня жодної міни за передплаченим контрактом Міноборони не отримало.

Виявилося, що мін у постачальника «Львівського арсеналу» не було, а міни знаходилися в іншій країні, ліцензії до якої у фірми немає.

За даними Youcontrol, ТОВ «Львівський арсенал» володіє екснардеп Юрій Збітнєв.

26 січня Міністерство оборони України виграло суд на більш ніж 1,5 мільярда гривень у справі ТОВ «Львівський арсенал».

2 лютого ВАКС застосував до відстороненого в.о. директора Департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомаса Нахкура запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

16 березня ВАКС змінив запобіжний захід Олександру Лієву з тримання під вартою на особисте зобов'язання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉