5 лютого у світі відзначають Міжнародний день проєктування UI/UX, в Сан-Марино – день звільнення від Альберонійської окупації, а в США – Національний день метеоролога.
нагадує, які події відбулися 5 лютого в Україні та світі.
У 1803-му в Російській імперії почалася реорганізація системи освіти: були створені навчальні округи, а учбові заклади поділені на 4 типи: школи, гімназії, ліцеї та університети.

5 лютого 1917 року в Мексиці була схвалена чинна конституція країни. В ній вперше у світі були проголошені та закріплені соціальні права людини: на освіту, на працю, закладено основу земельної реформи.
5 лютого 1918 року Рада міністрів УНР ухвалила план організації «Вільного козацтва» для внутрішньої охорони повітів та проєкт закону про громадські роботи.
Водночас лівий есер Міхаїл Муравйов після бою під Крутами віддав наказ про загальний наступ на Київ. Почався штурм Печерська з боку станції Київ-Товарна та і з боку ланцюгового мосту. Більшовики зайняли робітничі околиці, а деякі їхні частини прорвалися до центру міста.
Оголошено стан війни з Румунією, почалася мобілізація добровольчих загонів та транспорту в Одесі і Тираспольському, Херсонському, Аккерманському, Бендерському і Одеському повітах.
У 1919-му в Німеччині почала роботу перша регулярна пасажирська авіалінія компанії Deutsche Luft-Reederei GmbH. З Берліну до Веймара можна дістатися повітрям.
Того ж дня корпус Січових стрільців остаточно покинув Київ під більшовицькою навалою. До столиці увійшли червоні полки під командуванням Миколи Щорса.
У Голівуді Чарлі Чаплін, Мері Пікфорд, Дуглас Фербенкс і Д. В. Ґріффіт створили кіностудію United Artists.
У 1928-му німецький хімік Адольф Віндаус синтезував вітамін D, брак якого спричиняє рахіт.
У 1946 році набув чинності радянсько-польський договір про державний кордон, який пройшов на захід від «лінії Керзона». Сучасні Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська та Рівненська області офіційно увійшли до СРСР, а Польща отримала українські етнічні території Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя. Пізніше два режими фактично обмінялися населенням: частину українців з території Польщі депортували до СРСР, а більшість поляків УРСР депортували до Польщі.
У 1971-му з'явився фондовий індекс NASDAQ.
У 1977 році в СРСР були заарештовані лідери Української Гельсінської групи Микола Руденко і Олекса Тихий.
У 1982-му уряд Британії запровадив економічні санкції проти СРСР через придушення мітингів «Солідарності» у Польщі.
У 1986-му в СРСР дозволили створювати кооперативи у сфері споживання, громадського харчування та послуг. Це був потужний крок до розвалу соціалістичної системи.
Що відомо про розслідування вбивства Олександра Сафонцева
5 лютого 1998 року у Сімферополі вибухом був смертельно поранений заступник голови Ради міністрів Криму Олександр Сафонцев. Кілери розмістили вибуховий пристрій на радіоуправлінні у чавунній урні поруч з входом до турбази «Таврія», де жив керчанин Сафонцев. Після цього випадку в Криму надовго прибрали усі урни поруч з будівлями держорганів.
Про розкриття справи МВС України повідомило 2005 року, у замовленні вбивства звинуватили керченське бандитське угруповання Лаптєва. У 2009 році іспанська поліція заарештувала одного з підозрюваних у вбивстві Сафонцева, колишнього співробітника СБУ Олега Єремеєва, на Канарських островах, куди він прибув матросом на рибальському судні під прапором Гвінеї.
У 2010-му Єремеєва екстрадували до України. Йому інкримінували бандитизм, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та вбивство Сафонцева. У 2011-му кримінальну справу було закрито у зв'язку зі смертю особи, яка скоїла злочин, повідомляли у Слідчому управлінні ГУ МВС в АРК.
Тим не менш, у 2015 році, після окупації Криму, російський окупаційний «суд» засудив у цій справі вже іншого експрацівника СБУ — Сергія Маркова. Той отримав 12 років суворого режиму.

Цей день в історії. 5 лютого кілери підірвали віцепрем’єра Крима Сафонцева. На фото — правоохоронці на місці злочину, у входа на турбазу «Таврія» в Сімферополі.