У 2024 році українці провели 3 млрд транзакцій через програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), що в 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це майже половина всіх операцій із моменту запуску системи у 2020 році. Про це повідомив Опендатабот.
Зростання кількості транзакцій пов’язане з обов’язковим використанням ПРРО та РРО для бізнесу. Підприємства, які не дотримуються цієї вимоги, ризикують отримати штрафи.
Середній чек продовжує знижуватися, тоді як загальна кількість покупок стрімко зростає. За дев’ять місяців 2024 року українці витратили 1,07 трлн грн через ПРРО — це у 2,1 раза більше, ніж у 2023 році. Але середня сума чека зменшилася до 345 грн, що в 3,7 раза нижче за показник 2020 року (1300 грн).
Підприємці дедалі частіше обирають програмні реєстратори завдяки їх доступності та зручності. Наприклад, 90% клієнтів компанії Poster, яка автоматизує бізнес-процеси, вже використовують ПРРО. Однак регулювання цієї сфери залишається на порядку денному. Міністерство фінансів продовжує обговорювати можливі обмеження для програмних реєстраторів, хоча на цей час активних змін не запроваджено.
Для порівняння: У 2021 році середня кількість транзакцій на місяць становила 14 млн, тоді як у 2024-му цей показник зріс до 340 млн, що свідчить про стрімке впровадження електронних кас.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також