Facebook Pixel

Цей день в історії. 29 лютого жінки звуть чоловіків одружуватись

29 лютого, у так званий високосний день раз на чотири роки, в Британії та Ірландії жінка може запропонувати шлюб чоловікові — і той не матиме права відмовитись.

Шлюби у високосний день 29 лютого

У 1288 році королева Шотландії Маргарет власним законом встановила, що у «високосний день» чоловік не може відмовитися від пропозиції одружитися з жінкою. У разі відмови він мав сплатити штраф – пару шкіряних рукавичок, одну троянду, 1 фунт стерлінгів.

Традицію пропозиції шлюбу 29 лютого, за легендою, започаткували у 5-му столітті покровителі Ірландії святий Патрік та свята Бригіда Кілдерська.

За британською традицією, жінка, яка планує зробити пропозицію 29 лютого, мала одягнути червону спідницю. В Фінляндії, навпаки, тканину на нову спідницю мав подарувати жінці чоловік, який відмовився від її пропозиції у високосний день. Цікаво, що у Греції шлюби у високосний рік вважаються нещасливими

Заміж у високосний рік – популярна тема для кіно

Які історичні події відбулися 29 лютого в Україні та світі

У 1504 році Христофор Колумб залякав індіанців Ямайки місячним затемненням.

У 1768-му польська шляхта та духовенство римо-католицької церкви у місті Бар проголосили Барську конфедерацію, щоб протистояти королю Станіславу Августу, який проводив проросійську політику, і взагалі обмежити втручання Російської імперії у внутрішні справи Речі Посполитої.

У 1940 році акторка Гетті Мак-Денієл отримала премію «Оскар» за роль Маммі в «Звіяних вітром» – першою серед афроамериканців. До речі, вона, співачка та комікеса, радіо- та телезірка, стала прототипом господині кота Тома в мультсеріалі «Том і Джеррі».

80 років тому, 29 лютого 1944 року, УПА скоїла замах на Миколу Ватутіна, генерала армії та командувача 1-м Українським фронтом. За півтора місяці той помер від отриманих поранень. Його могила в Маріїнському парку досі існує, попри те, що пам’ятник Ватутіну був демонтований рік тому.

40 років тому, 29 лютого 1984 року, про майбутню відставку з посади голови Ліберальної партії та прем’єр-міністра Канади оголосив П’єр Трюдо, батько Джастіна Трюдо, теперішнього канадського очільника уряду.

Сьогодні, як і кожні 4 роки починаючи з 1980-го, вийде чергове число сатиричної газети La Bougie du Sapeur. Вона публікується тільки у високосний день 29 лютого.

Сатирична газета La Bougie du Sapeur публікується раз на чотири роки, 29 лютого

Сатирична газета La Bougie du Sapeur публікується раз на чотири роки, 29 лютого


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉