Facebook Pixel

Цей день в історії. 28 лютого Україна подала заявку на вступ до ЄС

28 лютого в Україні відзначають День штурманської служби авіації ЗСУ, а в Фінляндії – День Калевали, національного епосу карело-фінів. The Page нагадує, які історичні події відбулися 28 лютого в Україні та світі.

У 1700 році Швеція перейшла на власний календар, що діяв до 1712 року. Шведський календар був на 1 день попереду юліанського календаря та на 10 днів відставав від григоріанського. В ході реформи уряд країни вирішив не перестрибувати 10 днів різниці одразу, а наздоганяти їх потроху протягом 40 років. Таким чином, у Швеції одразу наступило 1 березня 1700 року. За наступні 12 років король Карл XII втомився перераховувати все за календарем, яким не користувалася жодна інша країна. Та й початок Великої Північної війни з коаліцією Московії сплутав всю календарну реформу: стало незрозуміло, коли саме починати битви. Тому восени 1711-го Карл наказав повернутися до звичного юліанського календаря, а щоб якось виправити ситуацію, лютий 1712-го у Швеції отримав 30 днів, а сам рік – 367 днів.

У 1835-му видатний фінський дослідник Еліас Леннрут вперше опублікував руни давнього епосу «Калевала», які він зібрав і записав у подорожах Фінляндією та Карелією.

170 років тому, 28 лютого 1854 року, була заснована Республіканська партія США.

У 1921-му військові моряки підняли збройне повстання у Кронштадті. Вони вимагали ліквідації більшовицької диктатури та відновлення основних демократичних свобод. Повстанці висунули гасла «Ради без комуністів», «Влада радам, а не комуністам». У березні постання було жорстоко придушене військами Червоної армії.

У 1933 році, після підпалу Рейхстагу 27 лютого, німецький президент Пауль фон Гінденбург своїм указом «Про захист республіки» скасував усі основні громадянські свободи. Німеччина зробила стрибок до диктатури.

У 1971-му у Ліхтенштейні законодавчо заборонили жінкам брати участь у голосуванні на виборах. Заборона була знята тільки у 1984 році.

28 лютого 1986 року у центрі Стокгольма невідомий двома пострілами майже впритул вбив прем'єр-міністра Швеції Улофа Пальме.

У 1988-му в азербайджанському Сумгаїті пройшов погром вірменського населення.

Два роки тому, на п’ятий день повномасштабного вторгнення росії, 28 лютого 2022 року, Україна офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу.

Цей день в історії. 28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС

Цей день в історії. 28 лютого 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉