27 березня у світі відзначають Міжнародний день театру, в Японії – фестиваль цвітіння сакури (Ханамі), в США — День людей на ім’я Джо (включаючи Джо Байдена).
За прогнозами, у 2024 році саме 27 березня сакура починає розквітати в столиці Японії Токіо.
нагадує, які історичні події відбулися 27 березня в Україні та світі.

У 1309-му Римський Папа Климент V відлучив від церкви місто Венецію та заборонив будь-які торгівельні стосунки з нею за те, що Венеція захопила Феррару, папську вотчину.
У 1668 році король Англії Карл II передав Бомбей в оренду Британській Ост-Індській компанії за річну плату £10 (згідно з калькулятором інфляції, 10 фунтів 1750 року сьогодні коштували б майже 2800 фунтів). В той час Карл віддав Ост-Індській компанії британські володіння в Індії майже в монопольне розпорядження – з правом на управління, друк грошей, командування фортецями та військами, створення союзів, здійснення цивільної та кримінальної юрисдикції над придбаними територіями
У 1854-му Англія і Франція оголосили війну Російській імперії у Кримській війні -- слідом за Туреччиною.
У 1866 році Ендрю Джонсон, який став президентом США після вбивства Авраама Лінкольна, ветував закон про громадянські права 1866 року – перший федеральний закон Штатів, який дав визначення громадянства та підтвердив, що всі громадяни однаково захищені законом. Після Громадянської війни та прийняття Тринадцятої поправки до Конституції США цей закон мав захистити громадянські права афроамериканців, які народилися або були ввезені в США. Попри те, що Джонсон був демократом, він виступав за швидке повернення штатів до Союзу без захисту для звільнених рабів. На початку квітня республіканська більшість в Палаті представників подолала президентське вето (до речі, вперше в історії США). Частина конгресменів вважала, що Конгрес не має достатньо повноважень для прийняття цього закону. Конгрес ратифікував його тільки в 1870-му, після прийняття Чотирнадцятої поправки.
У 1912 році перша леді США Гелен Тафт та дружина японського посла віконтеса Чинда посадили два деревця вишні Йосіно (японської сакури) на північному березі річки Потомак у Вашингтоні, започаткувавши Національний фестиваль цвітіння сакур у США. В Ужгороді та Києві перші сакури цього року можуть почати розквітати вже наступного тижня.
У 1914-му Ігор Сікорський на літаку С-6А встановив світовий рекорд швидкості з 4 пасажирами — 106 км/год.
У 1998-му FDA, Управління з продовольства та медикаментів США, дозволило застосування перорального засобу «Віагра» компанії Pfizer для лікування еректильної дисфункції.
Десять років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН підтримала територіальну цілісність України та визнала Крим і Севастополь її невід'ємними частинами. За резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН зі 194, проти – 11 країн, 58 країн утрималися, решта не голосували.