Facebook Pixel

Цей день в історії: 22 листопада закінчилася епоха «Залізної леді»

22 листопада в Японії відзначають День доброго подружжя, в Албанії – День національної абетки, у Лівані – День незалежності, у Вірменії – День банківського працівника, а у США – День веснянок.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 22 листопада в Україні та світі.

У 1635 році голландські колоніальні сили на Тайвані розпочали кампанію приборкання місцевих. У підсумку голландці отримали контроль над центральною та південною частинами острова.

У 1675-му данський астроном Оле Ремер представив Паризькій академії звіт про визначення швидкості світла.

22 листопада 1708 року російська церква з ініціативи Петра I, проголосила анафему гетьману Івану Мазепі. Ця анафема діє й досі, Московський патріархат її не зняв.

260 років тому, 22 листопада 1764 року, Катерина II скасувала гетьманство в Україні.

У 1906-му в Росії почалася аграрна реформа Петра Столипіна.

У 1908 році наукова конференція в албанському місті Манастір запровадила стандартизацію національної албанської абетки. До Манастірського конгресу албанська мова була представлена комбінацією шести чи більше різних алфавітів, а також низки підваріантів.

У 1943-му Ліван оголосив про незалежність від Франції.

У 1955-му на полігоні під Семипалатинськом у Казахстані пройшли випробування РДС-37 – двоступеневої водневої бомби потужністю 1,6 мегатонни. Над її розробкою працював фізик Андрій Сахаров. Пізніше цей епізод підштовхнув його до кардинальної зміни світогляду, і Сахаров став одним з найвідоміших правозахисників СРСР. Він почав активно виступати за заборону ядерної зброї і ядерних випробувань, заснував Радянський комітет з прав людини. У 1975-му Сахаров отримав Нобелівську премію миру.

22 листопада 1963 року в техаському Далласі Лі Гарві Освальд застрелив президента США Джона Кеннеді (JFK). Крім Кеннеді і його дружини Жаклін, у відкритій автівці, по якій стріляв Освальд, їхав губернатор Техасу Джон Конналлі, який отримав важкі поранення. Після втечі з місця події Освальд також убив офіцера поліції Далласа. 36-м президентом США став віцепрезидент Ліндон Джонсон, а американське суспільство отримало підґрунтя для чи не найпопулярнішої теорії змов про те, хто стояв за вбивством Кеннеді.

У 1990-му з посади прем’єр-міністра Великої Британії пішла Маргарет Тетчер. Залізній леді було 65 років, і вона очолювала уряд консерваторів 11 років. Тетчер стала першою жінкою-прем’єром у Європі. Вона провела багато політичних та економічних реформ для відродження Британії. Управлінська політика Тетчер базувалась на дерегуляції, особливо фінансової системи, посиленні гнучкості ринку праці, приватизації державних компаній і зменшенні впливу профспілок.

У 2004-му в Україні почалася Помаранчева революція.

У 2010-му на Майдані Незалежності в Києві почався так званий Податковий Майдан – безстрокова акція протесту проти нового Податкового кодексу уряду Миколи Азарова.

Подякувати 🎉