Facebook Pixel

Цей день в історії. 22 квітня людина вперше обійшла світ на яхті

Цей день в історії. 22 квітня 1969-го британський яхтсмен Робін Нокс-Джонстон завершив першу у світі одноосібну навколосвітню безперервну подорож на яхті

Цей день в історії. 22 квітня 1969-го британський яхтсмен Робін Нокс-Джонстон завершив першу у світі одноосібну навколосвітню безперервну подорож на яхті

22 квітня у світі відзначають Міжнародний день Землі, в Бразилії – День відкриття, а в США – День мармеладок. The Page нагадує, які історичні події відбулися 22 квітня в Україні та світі.

У 1500 році португалець Педро Альваріш Кабрал став першим європейцем, який висадився в Бразилії та проголосив її власністю португальської корони.

У 1529-му Іспанія та Португалія за Сарагоським договором поділили східну півкулю між собою вздовж лінії в 1250 км на схід від Молуккських островів.

У 1838-му пароплав вперше перетнув Атлантичний океан. В гавані Нью-Йорка пришвартувалося британське судно «Сіріус». Перша подорож океаном тривала 18 днів і 10 годин.

22 квітня 1915 року біля бельгійського міста Іпр німці вперше здійснили вдалу газову атаку хлором. Хмара зі 168 т хлору змусила в паніці тікати з полю бою дві французькі дивізії, залишивши близько 1500 загиблих. Оборона на 6-кілометровій ділянці фронту була провалена.

У 1918-му Кримська група Армії УНР під командуванням Петра Болбочана, випереджаючи німецькі війська, захопила Крим, взяла Джанкой, а за два дні – Сімферополь.

У 1952-му США провели випробування ядерної бомби в штаті Невада з прямим репортажем із місця події. Його свідками стали 35 млн американців.

55 років тому людина вперше обійшла світ на яхті

22 квітня 1969-го британський яхтсмен сер Робін Нокс-Джонстон завершив першу у світі одноосібну навколосвітню безперервну подорож на яхті – щоб виграти перегони «Золотий Глобус» від газети Sunday Times.

На це Нокс-Джонстон витратив понад 10 місяців. 14 червня 1968 року він вийшов з порту Фалмут на човні Suhaili. Завдовжки 9,8 м, це був один з найменших човнів перегонів Sunday Times.

Попри те, що неподалік Австралії вийшло з ладу самокермове обладнання, яке допомагало тримати курс, Нокс-Джонстон обігнув мис Горн (Чилі) 17 січня 1969 року, на 20 днів випередивши найближчого конкурента по перегонах (згодом той покинув гонку).

Вісім учасників перегонів вибули на різних етапах. Тому Нокс-Джонстон спокійно завершив гонку та офіційно став першою людиною, яка здійснила кругосвітнє плавання без зупинок і наодинці. Свій виграш в 5000 фунтів стерлінгів він передав родині іншого учасника, який покінчив життя самогубством після спроби імітувати власну подорож.

На знак визнання його досягнень він отримав звання Командора Ордену Британської імперії.

У 2007 році, у віці 67 років, він встановив новий рекорд – як найстаріший яхтсмен, що завершив навколосвітню сольну подорож у Velux 5 Oceans Race.

В листопаді 2014-го, у віці 75 років, він знов пішов соло на яхті та став третім у трансатлантичних перегонах Route du Rhum in («Ромовий шлях»), витративши 20 днів та майже 8 годин.

Роберт Нокс-Джонстон та його славетний човен Suhaili у 2014-му. Фото —  SailingToday.co.uk

Роберт Нокс-Джонстон та його славетний човен Suhaili у 2014-му. Фото — SailingToday.co.uk

У 1977 році вперше у світі оптичне волокно використали для прокладання телефонної лінії.

У 2016-му була підписана Паризька угода про запобігання глобального потепління.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉