Facebook Pixel

Цей день в історії. 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні та початок окупації Криму

20 лютого в Україні згадують Героїв Небесної Сотні, а у світі відзначають Всесвітній день соціальної справедливості.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 20 лютого в Україні та світі.

У 1811 році уряд Австрії оголосив про банкрутство через неможливість подолати інфляцію після наполеонівських воєн.

У 1877-му у Большому театрі в Москві відбулася прем'єра балету Петра Чайковського «Лебедине озеро». За історичною традицією, в СРСР цей балет транслювали в дні трауру за державними діячами. The Page радить росіянам найскоріше поновити цю традицію.

У 1939-му прем’єр Ірландії Еймон де Валера заявив про нейтралітет Ірландії під час майбутньої війни – як протистояння британській політиці. Країна дійсно утримувала нейтралітет у Другій світовій війні. Ба більше, у травні 1945 року де Валера відвідав представництво Німеччини зі словами співчуття послу у зв'язку зі смертю Гітлера – і таким чином на кілька років позбавив Ірландію американських кредитів. Де Валера також назвав новини про нацистський концтабір Берген-Бельзен «антинаціональною пропагандою».

У 1940-му в кінотеатрах вийшла перша серія мультфільму про Тома та Джеррі. Взаємини кота та миші розтягнулися на 163 серії і принесли її творцям 7 «Оскарів».

Рівно 10 років тому, 20 лютого 2014 року, на вул. Інститутській вбивці з «Беркуту» розстріляли активістів Майдану. Загиблих згодом назвали «Небесною сотнею». Наступного дня влада де-юре визнала вбитих жертвами. Увечері 21 лютого на Майдані Незалежності тисячі людей прощалися із загиблими. Над Майданом лунала жалобна пісня «Плине кача…» в обробці Піккардійської Терції.

Перелік загиблих учасників Революції Гідності, що був поданий на виплату грошової допомоги їхнім рідним, налічує 98 імен.

Прощання з героями Небесної Сотні 21 лютого 2014 року — відео

Того ж дня російський спецназ висадився на територію Автономної Республіки Крим. Від 20 лютого самі російські окупанти рахують початок окупації українського Криму: на «медалях», які отримали росіяни та українські колаборанти-посібники, значиться саме 20 лютого 2014 року.

Таким чином, росія почала війну проти України десять років тому. Сьогодні The Page згадує імена героїв цієї війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉